LG Optimus G Pro için Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Tasarım faciası Optimus Vu serisini bir kenara koyarsak LG’yi büyük ekranlı telefonlar kategorisinde ciddi anlamda temsil eden ilk telefonun Optimus G Pro olduğunu ifade edebiliriz. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde tanıtımı gerçekleşen 5.5-inç ekrana sahip dev telefon başta Güney Kore olmak üzere dünya genelinde kayda değer satışlar gerçekleştirdi.

teknik destek

Henüz Galaxy Note serisiyle satış adeti noktasında rekabet edilecek seviyede olmasa da, Optimus G Pro  phablet olarak adlandırılan segmentte LG’nin yeni oyuncusu olmayı hak etti. Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemcisinden güç alan 5.5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekrana sahip akıllı telefon  sahip olduğu 3140 mAh kapasiteli pille kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Optimus G Pro’un sağladığı başarı geçtiğimiz günlerde telefonun devam modelinin tanıtılmasını sağlarken, uzun süredir gündemde olmayan telefon için LG kapsamlı ilk güncellemenin dağıtımını resmen başlattı.

Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini atlayarak Optimus G Pro’ya Android 4.4.2 KitKat güncellemesini sunacağını açıklayan LG, telefon için söz konusu güncellemeyi ilk olarak anavatanı Güney Kore’de başlattı.

Güncelleme kapsamında yer alan yeniliklerin LG G2’ye sunulanlarla aynı olduğu tahmin ediliyor. Kısaca değinmek gerekirse; cihazın genel performansında artış, bildirim çubuğu ve bazı arayüz içeriklerinde değişimler, iyileştirilen RAM yönetimi, pil konusunda verimlilik, Hangouts ile cihazın mesajlaşma yeteneklerinin geliştirilmesi ve  kablosuz yazıcı desteği.

Optimus G Pro için yayınlanan güncellemenin uluslararası arenada ne zaman yayılacağı konusunda herhangi bir bilgi yok. Geçtiğimiz günlerde LG G2 için dünya genelinde başlayan KitKat güncellemesi Güney Kore’de aralık-ocak döneminde dağıtıma sunulmuştu.

LG-Optimus-G-Pro-Android-4.4

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir