LG, Optimus G Pro’nun Çift SIM Kartlı Versiyonunu (LG G Pro Lite Dual) Hazırlıyor

Yılın ilk yarısında büyük ekranlı telefonlar kategorisine Optimus G Pro modelini dahil eden LG,  söz konusu cihazın “Lite Dual” versiyonunu hazırlıyor. LG G Pro Lite Dual olarak isimlendirilen telefonda Optimus markasının yer almadığı dikkatinizi çekmiştir, zira Güney Koreli üretici G2 modeli ile birlikte Optimus markasını üst sınıf cihazlarda kullanmama kararı almıştı.

teknik destek

hi-tech.mail.ru sitesinde yer alan haberde telefonun sergileyeceği teknik özelliklerin yanında modelin basın görseline de yer veriliyor. Çift SIM kart desteğine sahip telefonda “Lite” eklentisi sebebiyle donanım tarafının kırpılması bekleniyor. Donanımın aşağı çekilmesi ilk olarak kamera tarafında gerçekleşecek ve 8MP çözünürlüklü BSI sensöre yer verilecek. Hatırlanacağı üzere Optimus G Pro 13MP çözünürlüklü bir kameraya sahipti.

İşlemci tarafında hiç bir bilgiye yer verilmese de, Lite Dual modelinin Optimus G Pro’nun yarı fiyatına satılacak olması daha düşük bir donanımı (çift çekirdek) işaret ediyor. 5.5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü IPS panelin yer verileceği telefonda LG G2’de yer alan kimi gelişmelere de yer verilmesi bekleniyor. Bunlar; Misafir Modu, QSlide ve çift dokunarak uyandırma. Ayrıca telefonda SIM kartlar arası geçişi sağlayan kapasitif bir butona da yer veriliyor.

Çift hoparlör ve 3.140mAh kapasiteli pilin yer verileceği telefonun ekim ayı içerisinde 400 dolar etiket fiyat ile ilk olarak Rusya’da satışa sunulması bekleniyor.

69d1876b47ed82d2209fbbbef5ea

ilgili>> GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir