LG Optimus G2, Qualcomm 800 İşlemci ve Full HD Ekran

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG Optimus G2, Qualcomm 800 İşlemci ve Full HD Ekran ile Test Sonucunda Ortaya Çıktı

Andronova

Optimus G modelini geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sunan LG, yeni yılla birlikte G modelinde heM ekran hem de teknik özellikler noktasında gelişimler sağlayarak Optimus G Pro modelini duyurdu. 5.5-inçlik Full HD ekrana sahip olan telefon, hem G serisinin kullanıcılar arasında sağlam bir temel oluşturmasını sağlayacak, hem de bu platformun en iddialı modelleriyle agresif bir rekabet içerisinde olacak.

Yeni yılla birlikte hakkındaki iddialar sıkça kamuoyunda yer edinmeye başlayan bir diğer telefon ise Optimus G2 oldu. Görünüşe bakılırsa LG, bundan sonraki süreçte amiral gemi modellerini G serisi altında isimlendirecek. Telefon hakkındaki iddialar şu ana kadar söylentiden ibaretken; GD 801 kod adına sahip olduğu görülen Optimus G2 için ilk somut bilgiler de gelmeye başladı.

GLBenchmark test raporunda ortaya çıkan Optimus G2’nin 1.7GHz frekans hızında çalışan Qualcomm 800 işlemcisinden güç alacağı görülüyor. İddia göre ortaya çıkan telefonun LTE destekli ülkelerde satışa sunulması planlanan Optimus G2 olduğudur. LTE destekli ülkelerde genel anlamda Qualcomm yongalarına yer veren Güney Koreli üretici, Optimus G2’nin uluslararası versiyonunda ise kendi bünyesinde oluşturduğu ve Exynos 5 octa’da olduğu gibi 4+4 çekirdek sayısına sahip olduğu bildirilen yeni nesil işlemcisini kullanacak. Zaten şirketin kendi işlemcisi oluşturduğu yetkililer tarafından resmi olarak doğrulanan bir bilgiydi. Alt bölümde ortaya çıkan test sonuçlarını değerlendirdiğimizde Optimus G2’nin Qulacomm 800 işlemcisi ile birçok önemli cihazı geride bıraktığı görülüyor.

Eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinin gözde telefonlarından olması beklenen Optimus G 2, 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekrana sahip olacak. Optimus G ve Optimus 4XD modellerinde net, parlak ve keskinlik anlamında bir ekran deneyimi sunan Güney Koreli firmanın beklenen amiral gemi modelinde daha önemli gelişmeler sunması bekleniyor. Android 4.2.2 ile çalıştığı görülen telefona, grafik birimi noktasında Adreno 330’un eşlik ettiği görülürken; telefonda üst seviye telefonların büyük bölümünde standart hale gelen 2GB RAM’in yer alması beklenirken, kameranın ise 13MP çözünürlüğe sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Güçlü donanıma sahip telefonlara yeterli seviyede güncelleme sunmadığı gerekçesiyle kullanıcılar cephesinde yoğun bir eleştiri ile karşılaşan LG, son dönemde başta L serisinin büyük bölümü olmak üzere, Optimus G ve 4X HD modellerine sunduğu güncelleme ile yazılım cephesinde oluşturduğu problemleri aşmaya çalıştığı görülüyor.

kaynak: androidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.