LG, ‘Optimus’ Markasına Elveda Demeye Hazırlanıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasının 3 numaralı ismi LG, yeni nesil amiral gemisine dair detaylar aktararak farklı bir strateji izliyor. Haziran ayı içerisinde yapılan yazılı açıklamada G serisinin yeni üyesinde Qualcomm cephesinden 2.3GHz frekans hızında çalışan Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi ve Adreno 330 grafik birimini kullanacağını resmi olarak açıklayan Güney Koreli üretici; ayrıca yöneticiler nezdinde yapılan açıklamalarla yeni nesil G modelinin tasarımı hakkında ipuçları da verdi.

teknik destek

Telefon için reklam çalışmalarını geçtiğimiz hafta başlatan LG, resmi kanallar aracılığıyla telefon hakkında detaylar aktarmaya devam ediyor. Paylaşılan son görselde G serinin yeni üyesini LG G2 olarak adlandırılacağı bildirilirken, şirketin uzun süreden beri LG Mobile cephesinde kullandığı Optimus markası ise emekliye ayrılacak.

Şirket ayrıca büyük ekranlı telefonlar platformunda yer alan ve 4:3 en-boy oranı kullandığı Optimus Vu serisini de bundan sonraki süreçte LG Vu adı altında tüketicilere sunmaya devam edecek.

Şirketin amiral gemi modellerini dünya geneline sunma noktasında, diğer üreticilerde olduğu gibi daha hızlı davranması satış rakamlarına olumlu yönde etki edecektir. Optimus G Pro ile yaklaşık olarak aynı dönemde tanıtılan Galaxy S4, Xperia Z ve HTC One halihazırda birçok pazarda yaygın olarak satıştayken, Optimus G Pro ise bu aydan itibaren 40 ülkede raflardaki yerini alacak.

Şirket yetkililerinden gelen değerlendirmelere göre, LG G2’de oluşturulacak reklam ve pazarlama için kayda değer bir bütçe ayrılacak. Telefonun kısa süre içerisinde dünyanın birçok noktasında satışa sunulması amaçlanırken, LG G2’de toplam 10 milyonluk bir satış hedefleniyor.

kaynak: AndroidandMe

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!