LG Optimus 2X Nasıl Rootlanır, Baseband Yükseltilir, Modaco ROM ve Recovery Yüklenir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG’nin 2011 yılı başında duyurmuş olduğu, dünyanın ilk çift çekirdekli akıllı telefonu Optimus 2X P990 için Root erişimi ve benzeri teknik konularda rehberlerimizi sizler için yayınladık!

Andronova

Bildiğiniz gibi Android platformu; özgürlükten sınır tanımamaktadır. Bu paltformu daha da özgürleştirebilmekteyiz. Normal kullanıcı seviyesindeyken, tüm yetkilere sahip olarak Süper kullanıcı olabilmek için Root adı verilen erişimin sağlanması gerekir.

LG Optimus 2X, Android versiyon güncellemesi konusunda tüketicilere sıkıntı yaşatmış olsa da birçok Baseband güncellemesi yayınlanmıştır. Bu güncellemelerin yüklenmesiyle cihazınızın; performansı, hızı, stabilliği, çekim gücü ve pil ömrü artabilmektedir.

Gerçekleştireceğiniz bu işlemlerin ardından birçok üçüncü şahıs yazılımlarını cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bunların arasında belki de en iyisi Modaco Custom ROM’udur. Bu ROM’un ve Custom Recovery’ler için gerekli olan ClockworkMOD Recovery’sinin yüklenmesiyle alakalı detayları da Android Türkiye Forumumuzdaki rehberlerde bulabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıda bağlantılarını paylaşmış olduğumuz konulara erişerek, yükleme adımlarını uygulamaktır. Paylaşımlarımızı forumumuzdan takip edebilirsiniz.

LG Optimus 2X Nasıl Rootlanır ve Baseband Versiyonu Yükseltilir?

LG Optimus 2X için Modaco Custom ROM ve ClockworkMOD Recovery Nasıl Yüklenir?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.