LG QWERTY klavye ayarları ve sembol tuşları değiştirme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

LG telefon modellerinde kullanılan QWERTY klavyede ayarlar ve sembol tuşlarını değiştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını yayınlayacağız. QWERTY özelleştirme…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

LG markası artık kabına sığmayan markalardan bir tanesidir. Globalleşen dünyada artık global markalar çıkmaktadır. Bu markalar her sektörde hizmet verseler de bazı ürünlerde tüm dünyada kabul görülen markalar arasına girebilmektedir. LG firması da ürün yelpazesinde bir çok ürün bulunmaktadır. Fakat herkes tarafından beğenilen ürünleri ise genellikle akıllı telefon ve smart tv kategorileri arasında bulunmaktadır.

LG akıllı telefonlarda bulunan bir özelliğin nasıl kullanılacağını bu haberimizde resimleri ile beraber anlatacağız. Telefonlar artık bilgisayarlarımızın yerini aldı. Artık bütün yazışmalarımızı bilgisayar değil akıllı telefonlar üzerinden yapmaktayız. Bundan dolayı telefonlarda bulunan klavye düzenin ve sembollerinin önemi artmıştır. Telefonlarımızda bulunan klavye sisteminin ayarlarını bildiğinizde kullanımı daha kolay olmaktadır. Bu haberde de LG telefonlarda bulunan QWERTY klavye ayarlarının nasıl yapılacağını anlatacağız.

LG telefonda QWERTY klavye ayarı ve sembol tuşlarını değiştirme

LG telefon modellerinde klavyede bulunan tuşları kendinize göre tuşların üzerine basarak konumlandırabilirsiniz. Ayrıca bu sistemin yanı sıra ayar tuşları ve sembolleri de yine kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

İlk olarak LG telefonda klavye düzeninin nasıl ayarlanacağını QWERTY klavyenin nasıl seçileceğini anlatalım; Aşağıdaki yönergeleri takip ederek resimde görünen ekrana ulaşıp QWERTY klavyesini seçebilirisniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

“Ayarlar > Dil ve klavye > LG Klavye > Klavye dizisi ve yüksekliği” kısmından “QWERTY düzeni” 

LG QWERTY klavye ayarları ve sembol tuşları değiştirme

Yukarıdaki işlemin ardından ayrıca aşağıdaki resimde olduğu gibi sık kullanılan tuşları kendinize göre konumlandırabilirsiniz.

LG telefonda QWERTY klavye ayarları


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 12:10

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak