LG Smart TV LED TV Türksat 4A uydu kurulumu ayarları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

LG TV Türksat 4A uydu kurulumu ayarları resimli anlatımla sizlere hazırladık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

LG Smart TV için bazı modeller: 105UCV9V, 55EC930V, 49UB830V, 55LB870V, 55UB830V, 55EG960V, 55EF950V, 60LB650V, 60LB870V, 65EG960V, 65UF950V, 70LB650V ve dahası için gerekli kurulum adımları.

Dahili uydu alıcılı televizyonda uydu kurulumu ve kanal arama ayarlı bazı modellerde farklı bölümlerde olabiliyor. Burada biz mantığını göstermek istedik ve bunlar referans alınarak işlem yapılabilir.

Televizyonun “AYAR” menüsünden “Oto Ayarlama” seçeneğine girip “kanal taraması (Ağ Arama)” seçeneğini tıklayıp uydu kurulumunu başlatabilirsiniz. Frekans değişikliği yapmadan önce kanalları sorunsuz izliyorsanız daha önceden yapılan tarama ayarlarında değişiklik yapmanıza gerek bulunmuyor.

LG Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu ayarları

  • LG TV kumandasında yer alan “Home / Smart” tuşuna menüye gidiniz. “Ayarlar” bölümüne geçiniz.
  • Ayar’ dan “Oto Ayarlama” ve “Uydu” seçeneğini seçtikten sonra ileri butonuna tıklayınız.
  • Servis operatörü seçin” de “Yok” seçeneğini seçip,
  • Ekrana gelen bölümden “Şifreli Programları Atla ve Ağ Arama” seçeneklerini işaretleyip ve “Başlat” butonuna tıklayınız.

Ekrana uyarı gelecek önceden ayarlanmış uydu programları var ve silinmeyecek. Güncellemek istiyor musunuz? Bu seçeneği “Sil” ile devam ediniz. Sonra “Başlat” butonuna tıklayıp kanal aramasını tamamlamayı bekleyiniz. Kanalları bulduysa “Bitti” seçeneğini tıklayınız.

LG Smart TV LED TV Türksat 4A uydu kurulumu ayarları
LG Smart TV LED TV Türksat 4A uydu kurulumu ayarları
LG Smart TV Türksat 4A uydu kurulumu ayarları
LG Smart TV uydu kurulumu
lg smart tv ağ arama
LG TV Türksat 4A kurulumu
lg tv uydu güncelleme
LG TV uydu ekleme
smart tv ota ayarlama adımları
TV Türksat 4A uydu kurulumu ayarları

LG Smart TV manuel kanal arama kurulumu

Türksat 4A uydu kurulumu / kanal aramasını manuel olarak yapmak için “Manuel Ayarlama” seçeneğini tıklayıp, Türksat 4A frekans bilgilerini yazıp kuruluma devam ediniz. Türksat 4A frekans bilgileri: Frekans: 11844 MHz, Dikey V yani Vertical, Sembol oran ise 2222, FEC: 3  / 4 olarak ayarlayınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Olmazsa alternatif frekans: 11747 MHz, Yatay H yani Horizontal, Sembol 27500 ve FEC ise 5 / 6. 

Bu ayarlar modellere göre değişebilir. Örnek verdiğimiz gibi sizde yaklaşık seçenekleri bulabilirsiniz. Oto ayarlama seçeneğiyle yukarıdaki gibi adımları takip ediniz. Zaten görseller işinizi görecektir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir