LG, Snapdragon 810’da Isınma Problemi Yok Dedi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız haberimizde, Samsung’un ısınma problemi sebebiyle yeni amiral gemisi Galaxy S6’da Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisini kullanmayacağını, bunun yerine kendi 64-bit işlemcisi Exynos’u kullanacağı bilgisini aktarmıştık. Samsung’un Kore’li rakibi LG ise buna cevaben, “Snapdragon 810’da ısınma problemi yok” diye açıklama yaptı.

teknik destek

Üreticilerin amiral gemilerine yönelik tanıtımları, açıklamalarıyla adeta amiral battı oyununa dönen şu günlerde, şüphesiz en çok merak edilen cihazlardan olan Galaxy S’nın, eğer “LG’nin söylediği doğruysa” Snapdragon 810 kullanmayacak olması, akıllara “Samsung kendi Exynos işlemcisini kullanmak için bahane mi arıyor?” sorusunu getiriyor. Öyle bile olsa, Galaxy S5’te de Exynos kullanacağını söylemiş ve henüz hazır olmadığı için Snapdragon ile devam etmiş olan Samsung’un, zaten satışlarındaki problemleri de göz önüne alırsak, bu riski alıp, adeta Rus ruleti oynayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

LG G Flex 2 ve Xiaomi Mi Note’un Snapdragon 810 işlemcisini kullandığı ve herhangi bir ısınma probleminin olmadığı da göz önünde bulundurulursa, komplo teorileri, Samsung’un tehlikeli sularda yüzdüğünü fikrinde yoğunlaşıyor. LG’nin başkan yarımcısı Woo Ram-chan, yaptığı açıklamada “Ben (Snapdragon) 810 yongaları hakkındaki piyasada yaşanan kaygının farkındayım, ancak işlemcinin performansı yeterince tatmin edici” dedi.

Bakalım kimin söylediği doğru ve neticesinde kim bundan karlı çıkacak hep birlikte göreceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın