LG TV kanal arama ve kanal bulamıyor çıkmıyor

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

LG TV uydu kurulumu sırasında kanal arama işlemi bittikten sonra bulunan kanal 0 veya kanal ekleme olmuyor. Burada yanlış giden bir şeyler var.

Sponsorlu reklam

LG Turksat Uydu Ayarları TV kanalları zaman zaman frekans değişikliğine gidiyor. Bu da uydunuzu yeniden ayarlamanızı gerektiriyor. Her televizyonda olduğu gibi LG marka televizyonlarda da uydu kanallarının ayarlanması farklıdır. LG markalı bir TV’ye sahipseniz TURKSAT uydunuzu ayarlamak için öncelikle televizyon kumandanızdaki Smart yazan tuşa basın. Bu tuşla birlikte ayarlara göreceksiniz. Ayarlara basın ve yeni çıkan pencerede uydu ayarına girin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şu anki mevcut TURKSAT uydu frekansını girmek için açılacak olan ekranda TURKSAT 43.0E’yi ve LNB frekansı olarak da 9750/10600 değerini seçin.

Sponsorlu reklam

Manuel elle kurulum için;

 • Uydu alıcı verici kısmına 12380 V 27500 değerini girin.
 • V Dikey olacak
 • Ardından DİSEqC yazan yeri A seçin ve ardından altta kapat yazan yere tıklayın.

LG TV otomatik kanal arama ve ekleme

 1. Bir başka kısım ise “Smart” veya “Menü” bölümünü açın.
 2. “Hızlı ayarlar”
 3. “Kanallar”
 4. “Kanal ayarlama”
 5. “Otomatik”
 6. “Uydu”
 7. “Diğer operatörler”
 8. “Ağ araması ve şifresiz” olacak şekilde yapılandırın.
 9. Aramayı başlatın. 

Ardından ileri tuşuna tıklayın. Ve son olarak da ilgili kutucukları işaretleyip başlata basın. Ayarların işlendiğine dair yazı çıkınca ileriye tıklayın. Ardından gelecek sayfada tekrar ileriye tıklayın ve işlem bittikten sonra da tamamlandı yazan yere tıklayın. Uydunuz baştan ayarlanmış olacaktır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

LG TV kanal arama ve kanal bulamıyor çıkmıyorLG TV kanal bulamıyor

 • “Ayar” kısmını açın
 • “Oto ayarlama” veya otomatik şeklinde bölüme girin
 • Kanal taramasında tkgs özelliği varsa buna girin
 • Yoksa ağ ya da şebeke aramasının açık olacak şekilde yapılandırın

Buradaki seçeneklerin çoğu eski modellerden alınmıştır. 2014, 2015 ve tahmini 2016 yılı içerisinde olanlar. Yeni gelen yazılım güncellemeleriyle daha farklı bir düzen almış olabilir.

Frekans ekleme ya da eklenmiyor

LG TV kanal bulamıyor veya yayınlar çıkmıyor ise yanlış yapılandırma veya kablolama / çanak ln / girişler kontrol edilmeli.

Frekans değerlerini yazarken kanal bulmuyor veya başa dönüyorsa o zaman televizyonu fabrika değerine çevirerek tekrardan kurulumu başlatın.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TV’nize yeni bir frekans eklemek ya da mevcut frekansı değiştirmek için smarta basın ve yeni çıkan menüde de Transponder düzenle adlı yere tıklayın.

Karşınıza mevcut frekanslar gelecektir. Burada yapmanız gereken ekranın size göre sağ tarafında yer alan ekle tuşuna basmaktır. Burada gireceğiniz değerlerin ardından uydunuza yeni frekansı eklemiş olacaksınız. Buraya frekansı, polarizasyonun çeşidini, sembol hızını ve iletimi girmeniz gerekiyor. Bilgileri girdikten sonra tamam tuşuna basın. Yeni frekans kaydedilecektir.


Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 02:52

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak