LG V30 yüzen bar özelliği Samsung' ta kullanma

blank

LG V30 modeli ile mobil sektöre merhaba diyen yüzen bar özelliğini diğer android telefon modellerinde nasıl kullanabileceğiniz bu haberimizde sizlere anlatacağız.

teknik destek

Android işletim sistemine sahip telefon modelleri kendilerine özel bazı özellikleri ekleyerek telefonlarını zenginleştirmektedirler. Bu özelliklerin bazıları ise çok kullanışlı olduğundan o model telefonu kullanan kişilere bir kolaylık sağlamaktadır Bunun geçmişte bir çok uygulamasını görmüştük. Fakat bu özelliklerin bir çoğu diğer android telefonlarda kullanılamamaktadır. Fakat bu yazımızda bahsedeceğimiz LG V30 modelinde yer alan  yüzen bar özelliğini ise diğer android telefonlarda nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

LG V30 yüzen bar özelliği

LG V30 yüzen bar özelliği Samsung' ta kullanma

LG V30 modelini kullanan kullanıcılar telefon modellerinde ekranda bir nevi yüzen bir bar gördüler. Bu yüzen bara kullanıcılar bir çok özellik ekleyerek kısa yoldan bu ekledikleri uygulamaları kullanmaya başladılar. Bu kullanışlı özelliği gören uygulama geliştiricileri diğer android telefonlarda da kullanılabilmesi için ek bir uygulama yazdılar. Kısacası LG V30 modelinde yer alan bu özelliği diğer android telefonlarda kullanabilmek için Google Play Storeden indireceğiniz küçük bir ek uygulama ile kullanabilirsiniz. 

Daha önceki V serilerinde bulunan ve telefonla özleşen ikinci ekran artık bu modellerde yer almaktadır. LG firması son telefon modeli V30’a bu özelliğin yerine en çok kullandıkları uygulamaları koyabilecekleri ve dinledikleri müziği kontrol edebildikleri bir yüzen bar özelliğini getirdi.

Bu kullanışlı özelliği birebir olarak kopyalayan geliştiriciler sayesinde atık diğer android telefonlarda da bu özelliği kullanabileceksiniz. Bu ek yazılım ile telefonlarınız da;

  • Daha önce yerleştirdiğiniz uygulamalara kolay erişim sağlayabilirsiniz.
  • Çok aradığınız kişileri bu ekrana yerleştirebilirsiniz.
  • Dinlediğiniz müzkleri bu ekran üzerinden kontrol edebiklirisniz.
  • en çok gezdiğiniz siteleri sık kullanan olarak bu ekrana yerleştirebilirsiniz.
  • Ayrıca bulunduğunuz konumun hava durumunu bu ekranda görebilirsiniz.

LG V30 modelinde yer alan yüzen bar uygulamasını sizlerde kullanmak istiyorsanız  play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.shortcut&hl=en adresindeki uygulamayı indirerek telefonunuza kurabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 08:40

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!