LG ve Google, Aralarında Büyük Çapraz Patent Anlaşması Yaptı!

Bu yılın başlarında Samsung ile aralarında çapraz patent anlaşması imzalayarak Android üreticilerinin gücünü arttıran Google, bir başka büyük Android cihazı üreticisi olan LG ile de çapraz patent anlaşması yaptı.

Andronova

LG ve Google, önümüzdeki 10 yıl içerisinde, mevcut patentler de dahil olmak üzere tüm patentleri için çapraz patent lisans anlaşması yaparak güçlerini arttırdılar. Geniş ürün yelpazesini ve teknolojiye sahip patentlere yönelik yapılan anlaşmaya istinaden Google‘ın patent avukatının temsilcisi olan Allen Lo yaptığı açıklamada;

“Biz, önde gelen bir Dünya markası teknoloji şirketi olan LG ile anlaşmaya vardığımız için memnunuz. Çapraz lisanslarla birlikte çalışarak, şirketlerimiz harika ürün ve teknolojileri tüm Dünya’daki kullanıcılara sunmaya odaklanacaktır.”

Bu anlaşma, LG ve Google için ileride yeni teknolojiler geliştirmesine ve bu sayede her iki tarafında kazanmasını sağlayacak olup, 3. taraf olan biz kullanıcılar da bu kazançtan payını elbette alacaktır. Büyük üreticilerin karşılıklı yaptıkları patent anlaşmalarını görmekten memnunuz ve umarız bu diğer büyük üreticileri de kapsamına dahil eder.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.