LG ve Intel Birlikte Mobil işlemci Üretecekler!

media 12535

Apple’dan sonra LG’de yeni nesil mobil işlemcilerini birlikte üretmek için Dünya’nın en büyük işlemci üreticisi olan Intel ile anlaştı.

teknik destek

Akıllı telefonların gücünü aldığı en önemli donanımsal parça olan çipsetler ve üzerinde bulundurdukları işlemci (CPU) pazarı, neredeyse akıllı telefon pazarı kadar rekabetli geçiyor ve her geçen gün mobil işlemci üreticileri yeni teknolojilerine yönelik duyurular paylaşıyorlar.

Bu alanda en önemli oyunculardan olan üreticiler arasında, Snapdragon ile Qualcomm, Exynos ile Samsung, Nuclun ile LG, Kirin ile Huawei, Tegra ile Nvidia ve Atom ile Intel yer alıyor.

Rekabet ve teknoloji savaşının hat noktalarda olduğu akıllı telefon işlemci pazarında, kısa süre önce, akıllı telefon pazarının en büyük oyuncularından olan Apple‘ın kendi işlemcilerini artık Samsung ile yapmayacaklarına, bunun yerine TSMC‘de üretim yapılacağına ve Intel ile anlaştıklarına yönelik kararını açıklamıştı. Bu konuda “Apple, Samsung’dan Vazgeçti ve Intel’le Anlaştı” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

akilli-telefon-islemci-ram

Bir çok donanımlarını kendi üreten nadir firmalardan olan her iki Güney Koreli teknoloji devinden Samsung, mobil işlemci alanında oldukça deneyimli bir firmayken, LG ise bu konuda biraz daha az tecrübeye sahip.

Mobil işlemci alanında da söz sahibi olmak isteyen LG, bu sebeple yeni nesil 14nm teknolojide 64-bit sekiz çekirdekli LG Nuclun 2 çipsetlerinin teknolojik altyapısı ve üretimi için Intel ile işbirliği yapmak üzere anlaştı.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın