Rapor: LG, Xperia Z Ultra gibi 6.4-inç Ekrana Sahip Dev Bir Telefon Hazırlıyor

media 16592

daha önce Optimus Vu serisi ve G Pro  ile yer aldığı büyük ekranlı telefonlar kategorisine daha iddialı bir model ile giriş yapmanın hesaplarını yapıyor.

Andronova

Konuya ilişkin bilgiler kısa süre önce sonra eren IFA 2013 Fuarı’nda LG yetkilileri tarafından iletilmiş. Xperia Z Ultra’da olduğu gibi 6.4-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı iddia edilen Phablet model, Full HD çözünürlüğe sahip olmasına rağmen Xperia Z Ultra modelinde daha fazla (rivayete göre 418ppi) piksel yoğunluğu sunacak.

Modelde ayrıca Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 işlemcisine yer verilecek. LG G2’de yer alan işlemci birimi, aynı kategoride konumlandırılan Galaxy Note 3 ve Xperia Z Ultra modellerine de güç veriyor. 3GB RAM’e sahip olduğu bildirilen telefonda 13MP’lik  bir kameranın aksine 8MP çözünürlüklü bir sensöre yer verilecek. Telefonun Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacak olması çıkış tarihi için yılsonunu işaret ediyor. LG’nin de iddialı bir modelle dahil olmasıyla Phablet segmenti de gitgide kalabalık bir yapı almaya başlıyor. Galaxy Note 3, Xperia Z Ultra, kısa süre içerisinde tanıtılması beklenen HTC One Max ve Lumia 1520 ile kullanıcılara sadece yılın ikinci yarısında büyük ekranlı birçok seçenek sunulmuş olacak.

Söz konusu cihazın LG Vu 3 olma olasılığına gelince, LG daha önce 5-inç kategorisinde 4:3 en boy oranına sahip Optimus Vu serisine iki cihaz dahil etmişti. Ancak ekranın alışılmışın dışında bir boyut sergilemesi kullanıcılar tarafında pek de benimsenmedi. LG G2’nin 5.2-in seviyesine yükseltilmesi ve Optimus G Pro’da 5.5-inç seviyesinin yakalanması dikkate alındığında, Güney Koreli üretici Vu 3 ile 6-inç kategorisine adım atabilir ve 4:3 en boy oranını terk edebilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın