LG Yapımı Nexus 5’in Resimleri ve Kısa Videosu Sızdırıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın Android 4.4 KitKat tanıtım videosu, FCC belgeleri ve Evleaks tarafından sızdırılan bilgiler derken artık Nexus 5 için de yolun sonuna gelmek üzereyiz. Lansman tarihinin yaklaşmasıyla beraber LG-D820’ye (Nexus 5) dair son dönemde bu yönde gelişmelerin artarak devam etmesini bekliyoruz. Teknik özellikler noktasında bazı detaylar gizemini koruyor ancak tasarımın artık ne şekilde olacağı onaylanmıştı.

teknik destek

Söz konusu görseller bugüne dek ortaya çıkan en net fotoğraflar olurken, telefonun açılışında Google Play Edition cihazlarda (HTC One, Galaxy S4) karşımıza çıkan animasyonu görüyoruz. Anlaşılan Google, animasyonu Android 4.4 sonrası standart olarak tüm Nexus cihazlara yerleştirecek. Arka bölüm Yeni Nexus 7’de olduğ gibi yumuşak ve mat plastikten oluşuyor. Alt ve üst bölümler kavisli, sol üst köşede ise büyük bir kamera, orta bölümde ise dikey konumda Nexus logosu yer alıyor. Alt bölümde ise cihazın satılık olmadığı ve Nexus 4’te olduğu gibi LG logosu yer alıyor.

Elde edilen görseller ve videodan Nexus 5’in henüz prototip aşamasında olduğu ortada, ancak tasarıma son şeklinin verildiği ve Nexus 5’in tasarım anlamında LG G2 ve daha önceki Nexus telefonla benzerlik gösterdiğini ifade edebiliriz.

nexus-5-03

Telefonun teknik özelliklerini kısaca özetlemek gerekirse; Android 4.4 Kitkat işletim sistemi, 4.96-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran, Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP kamera ve 2.300mAh kapasiteli batarya.

nexus-5-02

QPYVbaF1Jmg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

ilgili>> AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!