LG Yeni “G” Serisine GX ile Devam Edecek!

blank

LG ilk nesil G serisi telefonu ile daha önceki Optimus serilerinin çok üstünde bir cihaz yapmıştı. Nexus telefonlarını Samsung’a yaptıran Google’da bu başarıyı ve tasarımı görmüş olacak ki Nexus 4 ve Nexus 5’i LG’ye yaptırtmıştı. LG G serisi ile büyük başarılara imza atmış ve hemen sonrasında Samsung Note 2’ye rakip olarak çıkarttığı “G Pro” ile Note 2’nin bir adım önünde yer almıştı. LG o dönemde sürekli yazılım desteği sunacağından bahsederek güncelleme çölü yaşanan Android eko sistemine sözlü de olsa bir hareketlilik getirmişti. Daha sonra LG, G2’yi tanıtarak sektöre hem performans hemde fiyat anlamında büyük bir yenilik getirmişti. Ülkemizde de çok fazla satılan LG G2 tüm Android kullananların takdirini kazanmış bir telefon olarak göze çarpıyor.

teknik destek

LG G2’nin başarısından sonra LG enteresan bir şekilde “mobil pazardan memnun değiliz çok fazla üreticinin rekabeti söz konusu bizde yılda bir telefon yapmayı düşünüyoruz (Apple gibi)” açıklamasından sonra büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. LG’nin daha az telefon yapmaya yönelmesi kesinlikle yanlış bir strateji değil. LG böyle bir süreç içine girerse hem yazılım hemde güncelleme anlamında en iyiyi kullanıcılara sunabilir. LG’den daha büyük ekranlı bir LG G2 Pro modeli beklenirken phonearena’nın haberine göre LG yeni bir G serisi telefon yapıyor. LG GX olarak adlandırılan telefonun 5,5 inç boyutunda olacağı söyleniyor. Daha büyük ekranlı telefonların daha performanslı olmalarına alışmış olsakta; LG GX’te Snapdragon 600 yonga seti kullanılacak. 32 GB Hafıza, 2 GB Ram ve 13 mega piksel kamerası olması beklenen telefonun fiyat olarakta rakiplerine göre daha uygun olması da böylece kesinleşmiş gibi görünüyor.

LG hem ülkemizde hemde global olarak satışa sunduğu büyük ekranlı düşük performanslı telefonu LG G Pro Lite ve LG G Pro halen satılırken böyle bir telefona neden ihtiyaç duyuluyor bunu anlamak mümkün görünmese de LG yeni pazarlara yeni telefonlarla girmeye devam edecek gibi görünüyor. Peki sizce böyle bir telefona ihtiyaç var mı?

Kayank: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!