LG, Yeni Nesil Optimus G’de Snapdragon 800 İşlemcisine Yer Verecek!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG ve Qualcomm 2012 yılında Optimus G’de başlattıkları ortaklığı Optimus G serisinin yeni modelinde de devam ettireceklerine dair bir basın açıklaması yayınladılar. Optimus G’de o dönemin en güçlü çözümlerinden biri olarak karşımıza çıkan Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisini kullanan Güney Koreli üretici şu an için sadece ülkesi Güney Kore’de 1 milyon satış rakamına ulaşan Optimus G Pro’da ise tercihini Krait 400 mimarisine sahip Snapdragon 600’den yanan kullandı.

Yılın ikinci yarısında rekabetin daha da artacağı mobil dünyasında sektörün lider markaları amiral gemi modellerinde ağırlıklı olarak Qualcomm Snapdragon 800 işlemcisine yer verecek. Kısa süre içerisinde Sony’nin Xperia Z Ultra modelinde yer alması beklenen işlemcinin, yine aynı dönemde resmiyet kazanması beklenen Galaxy S4 LTE Advanced modeline de güç vereceği test raporlarından anlaşılmıştır.

LG de muhtemelen eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde Optimus G modelinin halefini karşımıza çıkaracak. Güney Koreli üretici basın açıklamasında telefona dair detaylar aktarmasa da kullanılacak işlemci birimini resmi olarak teyit etti. Yeni nesil Optimus G’de (muhtemelen Optimus G2) halihazırda mobil dünyasının en güçlü yonga seti olarak gösterilen 2.3GHz frekans hızında işlemc gören dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi ve Adreno 320 grafik biriminden iki kat daya yüksek performans vaat eden Adreno 330 grafik birimi yer bulacak. Söz konusu yonga seti, Optimus G’de yer alan S4 Pro işlemcisinden %75 daha güçlü bir performans sunuyor.

En hızlı web tarama, LTE Advanced desteği, Miracast ile Full HD çözünürlükte kablosuz görüntü aktarımı, Ultra HD video oynatma, Qualcomm’un IZat yer teknolojisi ile doğru navigasyon ve yer hizmetleri desteği sunan GNSS, DTS-HD ve Dolby Digital Plus ile çok kanallı HD ses kalitesi, geliştirilmiş batarya ömrü, yüksek performans ve iki kat daha fazla GPU performansı ,Snapdragon 800 işlemcisinin yeni nesil Optimus G modeline kazandıracağı detaylar arasında yer alıyor.

5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir ekranın yer alması beklenen telefonda arka kamera 13 megapiksel, ön kameranın ise 2.1 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. Telefon sunacağı tasarımı gözler önüne seren bazı görseller ortaya çıkmış olsa da, telefon hala gizemini korumakta.

kaynak: AndroidCentral

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!