LG’den Şaşırtan Çıkış!

Andronova
1 Minimum Okuma

LG’den Şaşırtan Çıkış! Son birkaç Ay içerisinde mobil pazardaki gelişmeleri takip ettiyseniz Samsung’un sergilemiş olduğu başarının farkındasınızdır. Samsung’un ardından Apple kayda değer bir kullanıcı kitlesine ulaşırken 3 ve dördüncü sıralarda ise Çinli üreticiler Lenovo ve Huawei’yi görüyoruz. LG ise yayınlanan son çeyrek raporuna göre listenin beşinci sırasında yer almıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son birkaç çeyrektir 10 milyonun üzerinde akıllı telefon satışı gerçekleştiren LG belirli dönemlerde ise listenin üçüncü sırasına çıkmayı başarıyor. Geçtiğimiz aylarda üst seviye kategorisinde LG G2 ve bir süre önce de esnek ve kavisli ekrana sahip LG G Flex (kişisel kanaatim bu yılın en yenlikçi cihazı) modellerinin duyurusunu gerçekleştiren LG, Güney Kore medyasında yer alan haberle göre odak noktasını mobil cihazlardan TV bölümüne kaydıracak.

LG’den Şaşırtan Çıkış!

Çin LTE pazarına girmeye de çalışan LG, doyum noktasında ulaşan akıllı telefon kategorisinden ziyade TV bölümüne daha fazla işgücü sağlayacak. Bu gelişme riskleri en aza indirmek için bir girişim olarak değerlendiriliyor ve kararın alınmasında finansal çevrelerin (örneğin alacaklı bankalar) büyük rol oynadığı belirtiliyor.

Ayrıca habere göre odak noktasının mobil alandan kaymasıyla beraber akıllı telefon Ar-Ge departmanında yer alan insan gücünde %10’luk bir azalma olacağı iddia ediliyor. Ancak şirket mobil ekosistemindeki çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

LG’nin aldığı karar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir