HP’nin 16-inçlik Tableti Kriter Testinde Ortaya Çıktı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Son zamanlar düşük özellikli tabletler duyuran HP yeni bir Android cihaz daha hazırlıyor. HP Red olarak isimlendirilen tablet GFXBnech testinde ortaya çıkarken, tabletin birçok teknik detayı hakkında bilgi sahibi olduk. HP Red tam 16-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Alışılmadık bir ekran boyutuna sahip HP Red’in ekranı 2048x1536p çözünürlüğünde olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışan üst düzey tablette işlemci tarafından Qualcomm’un 2.3GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800’ü yer alıyor. Tabletin bellek kısmını ise 2GB RAM, 16GB dahili depolama ve hafıza kart desteği oluşturuyor. HP Red’de ayrıca 8MP çözünürlüklü arka ve 2MP ön kamera yer alıyor.

Ekran boyutu olarak masaüstü ya da hepsi bir arada bilgisayar olma ihtimalide bulunan HP Red’in bağlantı özelliklerine göz attığımızda bir tablet olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz. Zira bazı özelliklerin bir bilgisayarda yer alması anlamsız geliyor.

HP Red’de GPS, barometre, pusula, NFC, pedometre, ivme ölçer ve yakınlık sensörü bulunuyor. 16-inç ekranlı HP Red hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor.

gsmarena_001

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak