LG’nin 6-inçlik Kavisli Telefonu G Flex Modeline Ait Basın Görselleri Ortaya Çıktı

Andronova

Teknolojisi dünyasının önde gelen panel üreticilerinden LG’nin de Samsung gibi kavisli bir telefon üzerinden çalıştığına dair birçok iddia yazılıp çizilmişti. Samsung, kavisli OLED ekrana sahip ilk telefonu geçtiğimiz hafta Galaxy Round ismiyle lanse ederken, gözler LG tarafına çevrilmişti.

LG tarafındaki açıklamalara göz attığımızda, kavisli ekrana sahip telefonun 2014 yılında tanıtılacağı yönünde değerlendirmeler yapılıyordu, ancak Engadget kaynakları tarafından elde edilen bazı görseller, LG’nin G Flex adlı kavisli ekrana sahip akıllı telefonu önümüzdeki haftalarda tanıtabileceğini gösteriyor.

Oldukça cesur bir tasarıma sahip LG G2’nin neredeyse sıfır seviyesine indirilen çerçeve kalınlığı G Flex adlı kavisli telefonda da yer alacak. 6-inç ekran boyutuna sahip modelde yukarıdan aşağıya doğru bir kavisin yer verildiğini görüyoruz. Telefon bu haliyle biraz olsun Galaxy Nexus’u hatırlatmadı değil. Samsung’un Galaxy Round modelinde sağdan sola doğru bir kavis yer bulmuştu.

g-flex-02-1381714937

7.2 gram ağırlığında ve 0.44mm kalınlığında tasarlanan 6-inçlik OLED panelin kullanılacağı  G Flex modelinin tıpkı LG G2’de olduğu Snapdragon 800 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 2GB RAM’in yer verileceği telefonun tanıtılması sonrası satış işlemi ilk olarak Güney Kore’de başlayacaktır.

lg-gflex-eng-1381714998
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir