LG’nin Büyük Ekranlı mini Akıllı Telefonu G3 mini Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

G2 mini ile mini furyasına dahil olan LG, G3’ün de mini versiyonu üzerinde çalıştığı bir süredir sızıntılardan anlaşıyordu. Uluslararası arenada ne zaman resmiyet kazanacağı bilinmeyen LG G3 mini China Mobile tarafından düzenlenen bir etkinlik kapsamında ortaya çıktı.

Tam 5-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı açıklanan LG G3 mini, sahip olduğu ekran boyutu itibariyle 2010 yılında tanıtılan 2.55-inç ekranlı Xperia X10 mini’yi neredeyse ikiye katlıyor. G3 sahip olduğu ekran itibariyle aynı zamanda Nexus 5, Moto X ve One M7’den daha büyük, geçtiğimiz yıl tanıtılan Galaxy S5 ve yine bu yıl tanıtılan One M8 ile aynı ekrana sahip.

Çin’de 400 dolar fiyatla satışa sunulacak akıllı telefonda 5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü IPS ekran yer alıyor. 1.4GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 ve Adreno 305 telefonun işlemci birimini oluştururken, kamera tarafında ise otomatik lazer odak desteği sunan 8MP çözünürlüklü ana kamera bizleri karşılıyor.

Abisi G3 ile aynı tasarım hatlarına sahip olan G3 mini’de fırçalanmış metal görünümlü bir yüzey kullanılmış. 2GB RAM, 16GB dahili depola, hafıza kart desteği  ve 2.540 mAh kapasiteli pilin eşlik ettiği telefonda Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ve en güncel Optimus arayüz yer alıyor.

LG G3 mini’nin kısa süre içerisinde uluslararası arena için de resmiyet kazanması bekleniyor.

3

1

2456

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir