LG’nin Galaxy Note III’e Karşı Beklenen Hamlesi LG Vu III’ün Teknik Özellikleri Açığa Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Galaxy Note adlı modelinin öncülük ettiği büyük ekranlı telefonlar platformunda, Galaxy Note sonrası akıllarda kalan ikinci model LG cephesinden Optimus Vu olmuştu. 5.-inçlik ekran boyutu itibariyle Galaxy Note’a nazaran daha makul bir boyut sunan telefon, sunduğu 4:3 en-boy oranı ile büyük eleştiri aldı ve kayda değer satışların elde edilememesinde söz konusu ekran boyutunun etkin rol oynadığı ifade ediliyor.

Andronova

Son derece geniş bir telefon olan Optimus Vu, taşıma ve kullanma esnasında rahatsızlık veren modellerin başında geldi. Cihaz aynı zamanda kullanımı basitleştirmek adına kullanıcılara S-Pen deneyimi de sunmuştu. İkinci Optimus Vu hamlesinde de aynı ekran yapısı benimsenirken yine aynı oranda bir başarı sağlandı. Geçtiğimiz gün üst sınıf modellerde Optimus markasını terk ettiğini bildiren LG, yeni nesil Vu modeli içinse LG Vu isminin kullanılacağını bildirmişti.

Yaşanan bu gelişme yeni nesil Vu modelinin yakın zamanda tanıtılacağına işaret olarak gösterilirken, bu noktada sızıntılar da gelmeye başladı. Şu sıralar LG G2 ile büyük yankı uyandıran şirket, şu ana kadar en heyecan verici modeli olarak adlandırdığı G2’deki bazı teknik özelliklerin yeni nesil Vu modeline öncülük etmesi bekleniyor.

Eylül başında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde tanıtılması beklenen modelde Qualcomm cephesinden Snapdragon 800 işlemcisine ve Adreno 330 grafik birimine yer verilecek. Xperia Z Ultra ve aynı kategoride yer alması beklenen Galaxy Note III ve One Max ile rekabet halinde olması beklenen telefonda iddiaya göre LG, 4:3 en-boy oranını sürdürecek. Kullanıcılardan yoğun eleştiri alan söz konusu formatın güçlendirilen işlemci, kamera ve ekran özellikleri ile ne derece başarılı olacağını bekleyip göreceği.

Telefon için bahsi geçen diğer özellikler şu şekilde; 5.2-inç boyutunda 1280 x 960p çözünürlüklü IPS ekran (ekran çözünürlüğünü rakiplerinin gerisinde), 13MP çözünürlüklü arka kamera, LTE-A ve Android 4.2.2 işletim sistemi. Etkinliğe doğru telefon hakkında daha net detayların gelmesini umuyoruz. LG’nin Vu serisinde sunduğu ekran formatı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

ilgili>> AndroidandMe

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın