LG’nin İlk Esnek Ekranlı Akıllı Telefonu Android’le mi Çalışacak?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şu anda dünya üzerinde akıllı telefonlara ve diğer cihazlara yeni biçimler ve form faktörleri kazandırma amacıyla esnek ekranlar üzerinde çalışan birden fazla firma var diyebiliriz. Bunların arasında yer alan LG, 2013’ün bitişinden önce esnek OLED ekran kullanan bir akıllı telefon çıkartma planlarını duyurdu. LG bu akıllı telefonla ilgili pek detay vermiş değil; fakat bu bahsi geçen cihazın Android işletim sistemi kullanma olasılığı oldukça yüksek diyebiliriz.

teknik destek

LG kesinlikle diğer her tip cihazından ziyade, daha çok Android akıllı telefonlarıyla biliniyor. Bu yüzden böyle yeni bir teknolojiyi kullandıkları telefonun Android taşıması oldukça olasılıklı. Esnek ekranlı akıllı telefonla ilgili bu küçük tüyo, LG’nin Mobil Departmanı Yardımcı Başkanı Yoon Bu-hyun’dan geliyor. Cihazın 2013’ün 4. çeyreği içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Eğer LG bu takvime sadık kalırsa, cihazın yılbaşı alışveriş döneminde kullanıcılara sunulabilmesi için çeyreğin başlarında ortaya çıkması olası.

Bu esnek ekranlı cihazla ilgili bilmediğimiz şeylerden biri de tam olarak hangi form faktörünü kullanacağı. Kullanılabilecek olan potansiyel şekillerden biri, açıldığında arasında hiçbir iz kalmayacak olan ve bağlantı yerine sahip olmayan kapaklı tarz; fakat artık çoğu telefon çikolata barı dediğimiz dikdörtgen formu kullandığı ve kapaklı telefonlar eskisi kadar popüler olmadığı için, bu şeklin kullanılma ihtimal çok da yüksek diyemeyiz.

Daha önceden özellikle Samsung’dan gördüğümüz bazı esnek ekranlı telefon prototiplerinde, esnek ekranın cihazın kenarlarından aşağıya doğru devam etmek için kullanıldığını ve bu sayede kullanıcılara telefonu durduğu yerden almadan ya da tam karşıdan bakmak zorunda kalmadan duyuruları görebilme imkanı tanındığına şahit olduk. Bu temkinli kullanım belki de şu an için bu teknolojinin sahip olduğu kısıtlamalardan dolayı uygulanmış olabilir. Umuyoruz ki bu senenin ilerleyen aylarında LG’den ve diğerlerinden esnek ekranla ilgili ne gibi gelişmeler çıktığını sonunda göreceğiz.

Kaynak: Android Community

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın