LG, Yeni Tableti LG G Pad 8.3’ü Satışa Sunuyor!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

İki yıllık uzun bir aradan sonra tablet sektörüne G Pad ile iddialı bir giriş yapan LG, söz konusu tablette kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği 7-inç seviyesinde bir ekran yerine 8.3 gibi alışılmışın dışında bir boyuta yer verdi. Sahip olduğu tasarım hatlarıyla LG’nin üst seviye akıllı telefonu G2’ye benzerlik gösteren tablet 14 Ekim tarihinde raflardaki yerini alacak. İlk olarak Güney Koreli tüketicilerin beğenisine sunulacak LG G Pad’in satış fiyatı ise 515 dolar (1.030 lira) olarak belirlendi. LG ayrıca G Pad’i yılsonuna kadar 30 ülkede daha satışa sunmanın planlarını yapıyor. Söz konusu ülkeler arasında Türkiye’nin de yer alması bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

LG G Pad’in donanım özelliklerini kısa şekilde özetlemek gerekirse; 8.3-inç boyutunda 1920 x 1200p çözünürlüklü ekran, 1.7GHz frekans hızına ulaşan dört Çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci, 16GB dahili depolama, 2GB RAM, 5MP arka ve 1.3MP ön kamera, 4.600mAh kapasiteli pil, Android 4.2.2 Jelly Bean, 8.3mm kalınlık ve 338 gram ağırlık.

Tablette ayrıca QPair adlı uygulama da yer alıyor. LG söz konusu uygulama ile akıllı telefonlarda mesaj, arama ve alınan notların tablet ile senkronize edilmesini sağlıyor.

kaynak: AndroidCentral

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak