LG’nin Yol Haritası Belli Oldu

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Yıllar boyunca bükülebilir ekranlar ile ilgili haberleri okuduk. Teknoloji demolarında gözüken katlanabilen ekranlar, nihayet geçen sene LG G Flex‘in çıkması ile kendine kullanım alamı buldu. Kavisli televizyonların da üretilmesi ile birlikte yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ilk etapta üretilen ekranlar kendiliğinden kavisli idi, satın aldıktan sonra ekranın fiziksel yapısını değiştiremiyorduk. Tabi teknoloji sürekli ilerliyor. LG; açıkladığı yol haritasında, önümüzdeki yıllarda bu ekran teknolojisinin kullanılacağı alanları gösteriyor.

LG’nin ekran üretim departmanı; 2017 Yılına kadar P-Oled teknolojisi sayesinde bükülebilen, katlanabilen, hatta kendi etrafında sarabileceğimiz ekranlar üretmeyi planlıyor. Plastik Oled teknolojisi olarak geçen yeni ekranlar; klasik Oled ve LCD ekranlara oranla daha hafif ve ince üretilebiliyor. Ayrıca sahip olduğu özellikler sayesinde ekran kırılmalarının önüne geçmeyi mümkün hale getiriyor.

LG; P-Oled ekranları 2017 yılına kadar hayatımıza sokmayı amaçlıyor. Tabi bu tür teknolojiler üretilseler bile, genele yayılmaları daha uzun süre alabiliyor. LG G Flex’in yeni Modeli’nde katlanan ekran beklenirken, 2015 sonu, 2016 başından itibaren de tablet ve laptoplarda bu tür ekranların kullanılması planlanıyor. Bükülebilen ekranların geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

bükülebilir ekran

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak