Lifebox nedir Lifebox nasıl kullanılır

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

Turkcell' in önemli uygulaması olan Lifebox nedir Lifebox nasıl kullanılır tüm detayları haberden ulaşacaksınız. Lifebox nasıl indirilir? Lifebox nasıl yüklenir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Lifebox cep telefonda nasıl kullanılır, Lifebox tablette nasıl kullanılır ve merak edilen diğer bir soru ise Lifebox ücretsiz mi ücretli mi olduğunu bilmek. Telefondaki videolar lifebox nasıl kopyalanır taşınır diyenlere birde Lifebox ile telefonun yedeği nasıl alınır eklendi. Tüm merak edilenleri cevaplamaya çalışacağız. 

LifeboxTurkcell‘ in belli bir alana kadar parasız olarak sunduğu fotoğraf ve video yedekleme servisinin adı. Tüm dosyaların istediğin yerde istediğin zamanda açıp görüntüleyebilir ya da indirebilirsin. 

Turkcell lifebox uygulaması ile aynı zamanda MP3, PDF, Word, belge ve dosyaları güvenle şekilde saklayabilirsiniz. Bir diğer özelliği ise oluşturduğunuz yedeklere istediğiniz yerden cep telefondan ve bilgisayardan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.   

Telefonun mesaj bölümüne girip LIFEBOX yazıp 2222’ ye SMS gönderip onay geldikten sonra. Lifebox uygulamasını indirip yükleyip kullanmaya başlayabilirsiniz. Detaylara mylifebox. com​’ dan ulaşabilir ve giriş yaparak lifebox’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Önemli bir bilgide eğer operatörünüzü değiştirirseniz örnek Turkcell’ den Türk Telekom’ a geçtiğinizde mail hesabıyla erişim yapamıyorsanız Turkcell’ de olmadığınızda artık verilerinize ulaşamayacaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternetten resmi sitesinden de işlem yapabilirsiniz. Yeni güncel adresine mylifebox.com’ dan ulaşabilirsiniz. Ücretsiz kullanımı 5GB olduğunu ekleyelim.

Vodafone Lifebox Türk Telekom içinde aynı şartlara sahip. Turkcell’ in bir hizmeti olan Lifebox, tüm operatörlerde ücretli kullanılabiliyor. Önemli olan kısım hesapta e-posta adresinin yer alaması. Yani Turkcell’ den Türk Telekom’ a geçtiğimde Lifebox hala kullanmaya devam edebilir miyim sorusu için bunu belirttik. 

Lifebox e-posta hesabına erişimi olmayanlar başka operatöre hattını taşıdıklarında artık Lifebox’ da yer alan yedeklerine ulaşamayacaklar. Geçiş yapmadan önce mail sorununu çözmeniz gerekiyor. 

Lifebox abonelik iptali nasıl yapılır?

Telefondan mesaj bölümüne IPTAL LIFEBOX …GB (… kısmına kaç GB olduğu ) yazıp 2222’ ye SMS attıktan sonra onay mesajı geldiğinde iptal işlemi yapılmış olacak.  Lifebox’ un önemi bir özelliği de Turkcell abonesi olmasanız da lifebox hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Lifebox uygulamasını Android cihazlar için Google Play ve iPhone cihazlar içinde App Store’ den ücretsiz indirebilirsiniz. Ücretsiz kullanım alanı 1GB ile sınırlıdır ve sonrası için ücretli paketleri seçebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Lifebox fotoğrafları telefona indirme

 • Uygulamanın aşağısında albüm simgesine dokun
 • Yukarıda yan yana üç noktaya tıklayıp seç dokunun
 • Telefona indirmek istediğiniz fotoğrafları seçin
 • Son olarak aşağıya “indir” seçeneği açılacak ve buna dokunun

Lifebox nedir Lifebox nasıl kullanılır

Lifebox nedir

Lifebox nasıl kullanılır

Lifebox indirlifebox ne işe yararLifebox ücretli mi

Lifebox ücretsiz mi

 • Lifebox iPhone nasıl kullanılır? Tüm cihazlarda çalışma prensibi aynı bu ister Huawei olsun ister Samsung fark etmez.
 • Telefondaki fotoğraflar lifebox nasıl aktarılır?  Otomatik seçeneğini kapatmadığınız sürece kendi kendine işlemi sürdürür.
 • Xiaomi gibi Android yazılım versiyonu uyan tüm telefonların müzikler ve diğer ses dosyaları yedeklenebilir.

Fotoğrafları yedeklerken genelde ücretsiz olarak Google Drive kullanılmakta. Ücretsiz 15 GB verilmekte. Lifebox’ da ise 50 GB, 100, 500, 2.5 TB ve Premium paketler ücretli olarak aylık satın alınmakta. Bazı abonelere Lifebox ücretsiz olarak kısıtlı şekilde verilmekte.

Önemli bazı hususlar şu şekilde;

 • Hat taşımada doksan gün geçtikten sonra alınan yedekler silinecek. Silinmemesi için kayıtlı e-postayla girip ve telefon numarasını güncelleyin.
 • Hat taşındı ve paket alınımı yenilenmezse yine veriler silinecektir.
 • Paket satın alınmayı indirme mağazasından yaptıysanız yine aynı kanaldan iptal işlemini yapmanız gerekebilir.
 • Aboneliğin iptali olursa yine veri silinmesi doksan gün süre bulunmakta.

Numara değişikliğinde Lifebox iptal olur mu?

Telefon numarası değiştiğinde eski Lifebox kullanılabilir mi? Numara değişikliği işleminde Lifebox’ a erişim yapmaya çalıştığınızda yeni bir hesap açmak zorunda kalınır. Hesap eski numaraya tanımlı ise bir şey yapamazsınız.

 1. Eğer daha önce hesabınız bir mail adresi eklediyseniz ve bu e-postaya erişiminiz varsa sorun olmayacaktır.
 2. Mail adresi ekli değil veya şifresini unuttuysanız o zaman şu an için artık Lifebox hesabınızı kullanamazsınız.
 3. Numara değişiminden önce mail hesabının ekli olması veya şifresini bildiğiniz bir mail adresini hesaba eklemeniz gerekirdi.

Lifebox iletişim destek e-posta [email protected] adresine yazınız. Mail büyük harflerle olacak şekilde yazılacak. APK indir işleminde sorun yaşayanlar ve yükleme sırasında sonlandırıldı hatası alanlar detayları bizimle paylaşabilir.


Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 04:42

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak