LineageOS 14.1 çoğu cihaz için Android 7.x sürümünü yüklemeye olanak sağlıyor!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Cyanogen yerine LineageOS gelmesiyle yeni Android sürümleri yayınlanmaya başlandı. Şuan için en iyi Custom ROM' lara LineageOS' da. Android 7.1 Nougat sürümü yüklemeye hazır. İndir!

Teknoloji destek

Cyanogen’in kapanmasından sonra isim değişikliğiyle yerini alan, Android işletim sistemi için yapılan gelmiş geçmiş en iyi Custom ROM olarak adlandırabileceğimiz LineageOS, yeni sürümüyle bir çok cihaz için Android 7.1 Nougat sürümünü yüklemeye olanak sağlıyor.

Eğer siz de gelişmiş Android kullanıcısıysanız, elbette cihazınıza Custom ROM (özelliştirişmiş ROM) yani OEM üreticiler haricinde serbest geliştiriciler taradından derlenmiş bir sürüm yüklemişsinizdir. Eğer bunu yaptıysanız şüphesiz Cyanogen ve onun meşhur ROM’u CyanogenMod‘u da duymamanız mümkün değil. Malumunuz üzere kısa süre içerisinde Cyanogen kendini feshetme kararı almış ve bundan böyle LineageOS ismi altında devam edeceklerini duyurmuşlardı.

İşte bu oluşum şimdiden hızlı bir şekilde gelişimine devam ediyor ve bir çok üreticinin popüler olmuş ama henüz Nougat sürümüne kavuşmamış ve belki de hiç kavuşmayacak cihazları için Android 7.1 Nougat sürümünü yayınladı bile. Bunlar arasındaki cihazlardan bazıları şöyle;

LineageOS 14.1 Android 7.0 sürümü indir

LineageOS 14.1 (Android 7.1 Nougat) yüklenebilen cihazlardan bazıları

Asus Zenfone 2
Google Nexus 4
Google Nexus 5
Google Nexus 6
Google Nexus 6P
Google Nexus 7
HTC One M7
HTC One M8
HTC One Max
HTC 10
Huawei Ascend Mate 2
Huawei Nonor 4/4x
Huawei Honor 5X
LG G2
LG G3
LG G4
LG G5
LG Optimus L70
Samsung Galaxy S3
Samsung Galaxy S5
Sony Xperia M
Sony Xperia T
Sony Xperia V

Ve daha bir çok cihaz şuanda LineageOS 14.1 sürümünü yükleyerek Android 7.1 Nougat versiyonuna sahip olabilirler. Oldukça stabil olan ve Google Nexus cihazları için yayınladığı sadelikte orijinal/saf Android işletim sistemi sunan LineageOS, bunun yanı sıra root ve getirilerinden de faydalanmanıza olanak sağlıyor.

LineageOS Android 7.1 sürümü indir

LineageOS 14.1 Android 7.1 sürümü indir

LineageOS 14.1 indir ve yükle

Tüm cihazların listesine ve indirmek için bağlantıya buradan ulaşabilirsiniz: https://download.lineageos.org

Diğer Custom ROM’lar gibi LineageOS 14.1 sürümü de benzer şekilde Custom Recovery üzerinden yüklenmektedir. Bu konu ile alakalı daha önce yayınladığımız yazımızdan faydalanabilirsiniz: //www.andronova.net/cyanogenmod-nedir-nasil-kurulur


Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2017, 13:50

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir