Logitech’in iPhone İçin Yaptığı Oyun Kolunun Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

media 2783

Logitech‘in iPhone için yeni çıkacak olan MFi (Made for iPhone) oyun kolunun fotoğrafı olduğu iddia edilen bir fotoğraf, her daim güzel sızıntılara imza atan evleaks tarafından ortaya çıkartıldı.

teknik destek

Modül şeklinde kullanılarak iPhone’un etrafını çevreleyen ve telefonun iki tarafına çeşitli kontrol tuşları ekleyen oyun kolu, görünüm olarak Haziran ayında sızdırılan daha eski bir prototiple  benzerlik taşıyor. Ayrıca Logitech’in Facebook sayfasında bir kaç hafta önce yayınladığı teaser resimleriyle de uyumlu.

Fotoğraftaki kol, telefonu çevreyelerek kullanılan bir model; fakat çalışmak için iPhone ya da iPad’e takılması gerekmeyen bağımsız modellerin de hazırlanmakta olduğu söylentileri ortalıkta dolaşıyor.

MFi kollarıyla ilgili ilk haberler Haziran’da, Apple WWDC’de oyun kolu API’sini sunduğundan ortaya çıkmıştı. iOS 7 dağıtılmaya başlandığından beri, içerisinde Walking Dead ve Bastion gibi bir çok büyük ismin de bulunduğu bir sürü oyun, oyun kolu desteği sunmaya başladı.

controller

Henüz hiçbir oyun kolu piyasaya çıkmış durumda değil; fakat git gide daha çok oyunda kol desteği sunulmaya başlanması ve sürekli ortaya çıkan bu sızıntılar göz önüne alındığında, piyasaya çıkışların çok da uzkta olmadığını tahmin edebiliriz. Bu cihazların ortaya çıkışı belki de hakkında sürekli söylentiler çıkan Apple’ın iPad odaklı Sonbahar etkinliğinde gerçekleşebilir.

Kaynak: MacRumors

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın