Lumia 1820, Galaxy S5 Zoom ve Galaxy S5 mini, Fransız Aksesuar Üreticisi Tarafından Doğrulandı

MWC 2014 etkinliğinde Android işletim sistemiyle çalışan birçok üst sınıf telefon sergilendi. Windows Phone tarafında ise gözler Nokia’nın düzenleyeceği etkinliğe kilitlenmiş durumda. Microsoft bünyesine geçen Nokia, 2 Nisan’da gerçekleşecek Microsoft BUILD etkinliğinde yeni nesil akıllı telefonlarını görücüye çıkaracak. Şirket geçtiğimiz gün etkinlik için davetiye dağıtımına başlamıştı.

Andronova

Lumia 630’un yanı sıra Lumia 930’un da etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Ancak Nokia’nın asıl sürprizinin ise Lumia 1820 olduğu iddia ediliyor. Mobil cihazlar için aksesuar üreten Fransız üretici Noreve cephesinden gelen açıklamalara göre önümüzdeki dönemde Lumia 1820, Galaxy S5 mini ve Galaxy S5 Zoom’un tanıtımları gerçekleşecek. Fransız üretici söz konusu cihazlara ilişkin aksesuar üretimine başladığını belirtti.

2 Nisan’da tanıtılması beklenen Lumia 1820 yılın dikkat çeken cihazlarından biri olmaya aday. Nokia’nın bugüne kadar ki en iddialı telefonu olacağı belirtilen cihazda Qualcomm cephesinden Snapdragon 805 işlemci ve buna ek olarak 3GB RAM’in yer alacağı konuşuluyor. Windows Phone 8.1 işletim sistemiyle çalışacak üst sınıf akıllı telefonda 5.2-inç boyutunda 2K çözünürlüklü ekranın yer alması bekleniyor.

Galaxy S5 mini ve Galaxy S5 Zoom zaten test aşamasında olan cihazlar. Galaxy S5 Zoom’da 20MP çözünürlüklü bir kamera yer alacak. 4.8-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekranla donatılacak melez cihazda en büyük değişim tasarımda bekleniyor. Galaxy S4 Zoom gibi tasarım faciası bir cihazın ardından Samsung’un bu defa daha ince ve daha iddialı bir tasarım sunmasını umut ediyoruz.

Samsung bundan sonraki süreçte Galaxy S ailesine mensup cihazların mini modellerini piyasaya sunacak gibi görünüyor. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışacağı bildirilen akıllı telefonun teknik özellikleri henüz teyit edilmiş değil. Galaxy S3 mini ve Galaxy S4 mini’den yola çıkarak Galaxy S5 mini’de ekran, işlemci, RAM, batarya, depolama ve kamera gibi önemli donanım argümanlarında kesintilere gidilecektir.

kaynak: btekt.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.