Mac Pro Benchmark Testlerinde Resmen Uçuyor!!!

blank

Apple Mac Pro’yu bir arkadaşıma gösterdiğimde bana 10.000 TL bir bilgisayara verilir mi demesi üzerine; bende kendisine bu işten para kazanabiliyorsan niye vermeyesin demiştim. İnsanlar işleri için en iyi arabaları alırken tenolojik yatırımları geri planda tutmalarını bir türlü anlayamamışımdır. Apple Mac Pro’lar için şu anda yer yüzünde olan en son teknolojiyi kullanırken bu ücretler özellikle Amkerika fiyatları bence oldukça kabul edilebilir olarak görünüyor.

teknik destek

Mac Pro’yu kimler kullanır derseniz, Bu PC’leri oyun tutkunları ve kişisel kullanıcılar haricinde herkes kullanabilir. Özellikle çizim yapanlar (mimarlar, mühendisler), video editleme işi ile uğraşanlar, müzik düzenleme işi ile uğraşanlar bu bilgisayarları tercih edebilirler. Bu PC’lerde Adobe programlarının tek kelime ile mükemmel çalıştığını hatırlatmak isterim. Dolayısıyla Photoshop ve illustrator çizim programını kullanmayı düşünüyorsanız bizzat tecrübe ettiğim bu programlar “masaüstünde görülmesi güç bir güç” olan OS X Mavericks’te, Windows’ta çalıştığından daha verimli çalışıyor.

Mac Pro’nun satışına  başlanmasıyla birlikte bir dizi Benchmark skorları da ortada dolaşmaya başladı. Bunlardan en dikkat çekici olanları ise PCI-e tabanlı SSD sürücülerin 952.8 MB yazma, 920.5 MB yazma hızının olması. Bu rakamlar sizin için bir şey ifade etmiyorsa şöyle bir kıyaslama yapmanızı sağlayabilirim.

HARDDİSK ÇEŞİDİOKUMA HIZI / MBYAZMA HIZI/ MB
7200 RPM 500 GB HDD154128
7200 RPM 1 TB HYBRİT HDD182165
256 GB SSD SATA 3550525
256 GB PCI-e MacPro HDD953920

Not: Testte büyük değer daha iyi

Mac Pro’nun harddiskinin günlük harddisklerin gerçekten çok ilerisinde. Bu benchmark testlerinin yanında birde geçtiğimiz yıla ait Mac Pro’lar ile karşılaştırılan bir Geekbench 3 testi var. Bu testte şunu anlıyoruz ki; Apple sadece tasarım konusunda değil performans konusunda da bir hayli yol almış. Gelin test sonuçlarını birlikte inceleyelim.

MacPro Geekbench
Mac Pro Benchmark Testlerinde Resmen Uçuyor!!!

Mac Pro’nun 4K video işleme ile ilgili kısa incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!