Mac uygulamaları silme kaldırma

blank

macOS / MacBook bilgisayarda uygulama nasıl kaldırılır? App Store’ den yüklü uygulamaları kaldıramıyorsanız haberimizde çözüm önerileri yer almakta. Programları silme adımları…

teknik destek

Mac bilgisayarda yüklenen uygulamaları nasıl kaldıracağınızı anlattığımız yazımızda kaldırılmayan uygulamaları da yine başka bir yöntemle kaldırmayı anlattık.

iOS’ da uygulama kaldırmak için kaldırmak istediğiniz uygulamanın üstüne basılı tutup X simgesine dokunmanız ve onaylamanız yeterli. Mac de uygulamaya basılı tutup çöp simgesine bırakınız.

App Store’ den yüklenmiş uygulamaları kaldırma nasıl yaplır? Launchpad’ e giriniz. Ekran gelen uygulamalardan kaldırmak istediğiniz uygulamanın üstüne basılı tutup X simgesine tıklayınız.

Mac uygulama silme: Finder kenar çubuğuna giriniz. Uygulamalar seçeneğine tıklayınız, sonra uygulama klasörde ise, yükleme kaldırıcısı için uygulama klasörünü açınız. Kaldırma ile ilgili seçeneği görceksiniz. Sonrasında adımları takip ediniz.

Mac uygulama kaldırma

Mac uygulamaları silme kaldırma
Mac uygulamaları silme kaldırma

Mac bilgisayardan programları kaldırmada sorun yaşayanlar haberimize yorum bırakabilir. Uygulama kaldırma / uygulamaları kaldırma iMac Pro, MacBook Pro, Air ve mini için aynı adımlar uygulanmakta.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!