Mac ve iMac Windows 11 kurulumu

blank

MacBook ve iMac Windows 11 kurulumu için genel sistem gereksinimlerine ve kurulum adımlarına yer verdiğimiz haberimizle yine bir nasıl yapılır sorusuna yanıt aradık.

teknik destek

Bilgisayarda oyun oynamayı seven ve değişik oyun deneyimi yaşamak isteyen kullanıcıların bilgisayarlarını ne yazık ki Windows sistemine geçiş yapmaları gerekiyor. Bu işletim sistemine ek olarak Mac programını da bilgisayarlarına indirmeleri gerekiyor. Mac’ e farklı bir sistem kurulumun yapılması için en iyi tercih Boot Camp kullanılması olacak.

Windows 10′ Mac’inize yüklemeden önce ihtiyacınız olanları aşağıda özet halinde maddelerle yer verdik. Sorun çıkanlar yorum bırakabilir.

Mac Windows 11 kurma

Microsoft’ un iSO format indirme adresi ve detaylarına ulaşacağınız adresten microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewiso USB üzerinden yüklemeyi yapabilirsiniz. Mac Windows 10 kurulumu detaylarına bu https://support.apple.com/tr-tr/HT201468 adresi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Mac Windows 8.1 için önemli bilgileri bu support.apple.com/tr-tr/HT201457 bağlantıyı ziyaret edip gerekli adımları öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bağlantı alt sürümleri barındırıyor. Lakin gerekli açıklamanın incelenmesi için öneri olarak bağlantıya yer verdik.

Mac Windows 10 kurulumu
Mac ve iMac Windows 11 kurulumu

Windows 11 destekleyen Mac bilgisayarlar

Öncelikle Windows 10′ u destekleyen modeller aynı zamanda Win 11 içinde geçerli olduğunu belirtelim. M1 işlemcili modellere herhangi bir Windows sürümü yüklenemediğini belirtelim.

Windows 10 destekleyen mac bilgisayarlar
Windows 11 destekleyen Mac bilgisayarlar

Yükseltme işlemlerinde sisteminizde en az 32 GB bir boş alana ihtiyacınız var. Yeterli alan olduğu sürece istediğiniz gibi disk üzerinde bölme işlemini yapabilirsiniz.

Windows 11 yüklemeden önce hem gerekli uyumluluğun hem de performans açısından gerekli araştırmaları yapmanızı kesinlikle öneriyoruz. Özellikle kullanıcıların yaptığı yorumlar çok önemli.

Windows 10 nasıl indirilir?
Boot Camp ile kurulum

Windows 10 nasıl indirilir?

  1. Windows 11 iSO indirme sayfasını girin,
  2. Sürümü Seç yazısının hemen altında menüye tıklayın,
  3. Güncelleme butonunu veya indirme yazısına dokunun,
  4. Onayla ile devam edin,
  5. Açılan menüden dil tercihini yapın,
  6. Onayla ve 64 Bit olanı indirin.

Olurda Windows 11 kurulumu sırasında bir problem yaşanır ise, uyarı ekran görüntüsünü bize iletirseniz size yardımcı olmak için geri dönüş yaparız. Tabi gerekli araştırmadan sonra size geri dönüş yapılacaktır.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!