Macbook yazıcı kurulumu

Andronova

Apple Macbook’ ta yazıcı kurulumu ve ayarları nasıl yapılır kısaca anlattık. Yazıcıyı görmede ya da yazıcı ekleme de sorun varsa haberimize yorum bırakabilirsiniz.

Mac Os işletim sistemine sahip olan Macbook bilgisayarların günümüzde git gide kullanıcısı çoğalmakta. Bizim için önemli olan yazıcıların bu bilgisayara da nasıl bağlandığı da önemli olmakta. Yazıcınızı Macbook bilgisayarınıza aşağıda sizlere aktardığımız adımları izleyerek bağlayabilirsiniz.

Macbook’ta yazıcı kurulumu yapmadan önce yazıcı ile Macbook bilgisayarınız arasında kablonun doğru takıldığından emin olun. Ayrıca kablo yerine ağdan başka bir yazıcıya bağlanmak istiyorsanız o yazıcının bağlı olduğu ağa bağlanmış olup olmadığınızı kontrol edin. Bu kontroller sonrasın yazıcı kurulumuna başlayabilirsiniz. 

Macbook yazıcı kurulumu ve ayarları

Öncelikle bilgisayarınızı açtıktan sonra Sistem Tercihleri bölümüne girin. Açılan pencerede Yazıcılar ve Tarayıcılar menüsünü bulun ve tıklayın. Karşınıza çıkan pencerenin sol tarafında boş olan alanın altında + işaretini göreceksiniz. Bu işarete tıkladıktan sonra bir süre arama yapacak ve kablo ile bağlanmış veya ağda paylaşımlı yazıcıların listesi karşınıza çıkacak. Karşınıza çıkan listeden bilgisayarınıza tanıtmak istediğiniz yazıcıyı seçin ve Ekle butonuna tıklayın. Genel olarak Macbook bilgisayarlar yazıcıların sürücüsünü otomatik olarak tanımakta ve yüklemekte.

Eğer yazıcının sürücüsü otomatik olarak eklemiyorsa bu işlemi manuel yapmanız gerekecek. Bunun için yazıcıyı seçtikten sonra karşınıza çıkan pencerenin sağ alt kısmında Ekle seçeneğini seçin ve sürücüyü önceden yüklediğiniz Driver klasörüne yönlendirin. Bu işlemi yaptığınızda bilgisayarınız yazıcıyı yükleyebilecektir. Yükleme işlemi bittiğinde ise artık yazıcıyı kullanabilir hale geleceksiniz. Varsayılan yaptıktan sonra artık bütün çıktılarınızı yeni yüklediğiniz yazıcıdan çıkarabilirsiniz.

Macbook yazıcı kurulumu
Macbook yazıcı kurulumu
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir