MacOS Sierra nedir Sierra özellikleri

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

MacOS Sierra hakkında bilmedikleriniz? MacOS Sierra hangi modellere gelecek?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Apple’ın Mac bilgisayarlar için geliştirdiği son yazılım olan MacOs Sierra ile ilgili tüm detayları açıklıyoruz. MacOS Sierra hangi Mac modellerine gelecek? MacOS Sierra en yeni özellikler neler? detaylar haberimizde. 

MacOS Sierra bilindiği gibi Apple’ın Mac modelleri için geliştirmiş olduğu son işletim sistemi. MacOS sierra ile ilgili tüm teknik özellikler…

MacOS Sierra teknik özellikleri ve yenilikler 

MacOS Sierra’nın en önemli özelliklerinden bir tanesi Siri, Siri artık MacOS Sierra ile birlikte Macbook’larda da kullanılacak. MacOS Sierra ile birlikte artık Apple ürünleri arasında uyumluluk üst seviyelere çıkarılmış durumda. 

iPhone’da kullandığımız Siri artık MacOS Sierra ile birlikte Mac’lerde, Akıllı asistan ile birlikte aradığınız herşeyi Siri’ye söylemeniz yeterli. Örnek olarak bir çalışma yaparken, Siri’ye komut vererek onun başka işlerinizi arka planda yapmasını sağlayabilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Dosyalarınızı aramak ile artık uğraşmayın, Siri artık dosyalarınızı da sizin için arayıp bulabilecek. Mac’inize kaydettiğiniz bir raporu eğer bulamıyorsanız, siz hiç zahmet etmeyin. Siri sizin için o raporu bulacaktır. 

MacOS Sierra ile birlikte artık istediğiniz müziği çalmasını isteyebilir, Mac’inizdeki depolama alanını sorgulayabilir, arkadaşınıza akşam dışarda buluşmanız için mesaj göndermesi için komutlar verebilirsiniz. 

MacOS Sierra siri geliyor

iPhone üzerinden bir fotoğraf veya belgeyi kopyalayarak, Mac bilgisayarınıza yapıştırabilir. İsterseniz tam tersi bir işlem de yapabilirsiniz. Mac ile iPhone’nunuz arasında artık iletişim halinde olacaksınız. Gelen aramaları veya mesajlarınızı Mac üzerinden cevaplayabileceksiniz. 

iCloud üzerinden de değişikliğe giden MacOS Sierra artık nadir kullandığınız dosyaları iCloud’da saklar size Mac’inizde yer açar ve daha sonra o dosyayı aradığınızda sizinle buluşturur. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

MacOS Sierra Mac kullanıcıları ile 20 Eylül 2016 tarihi itibariyle buluşacak. 

MacOS Sierra 2009 sonunda çıkan Macbook ve iMac bilgisayarlarına uyumludur. 2010 sonrası çıkan tüm Mac’lerle uyumludur.

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir