Mail-Ru şifremi unuttum e-posta sıfırlama

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Mail-Ru hesabının şifresini unuttuğunuzda nasıl geri alabileceğinizi haberimizde resimli olarak sizlerle paylaştık. Mail-Ru hesabını geri almak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

En çok kullanılan sitelerden ve e-posta sağlayıcılardan biri olan Mail-Ru hesabınızın şifresini unuttuysanız bu haberimizde nasıl geri alabileceğinizi resimli olarak anlatacağız. Mail-Ru sitesinin diğer e-posta sağlayıcıları gibi Türkçe desteği bulunmadığından Google Chrome ile giriş yaparak türkçeye çevirip sizlerle paylaşacağız. Mail-Ru sitesinin orjinal dili rusça olduğundan ülkemizdeki kullanıcılar için bu haberimizi hazırladık.

Mail.Ru şifresini unuttum

Mail-Ru hesabınızın şifresini unuttuysanız yapmanız gereken ilk olarak mail.ru adresine giriniz. Daha sonra açılan sayfada sol üst kısımda bulunan ‘Giriş’ yazısına tıklayınız.  Bu işlemden sonra karşınıza aşağıdaki resimde görünen ekran çıkacaktır. Bu ekranda bulunan “Parolanızı mı Unuttunuz?” yazısına tıklayınız. 

Mail-Ru şifremi unuttum e-posta sıfırlama

Bu adımdan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Bu ekranda yer alan Posta Kutusu yazısının karşısında yer alan kutucuğa şifresini geri almak istediğiniz mail adresinizi yazınız. Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra ekranın altında bulunan “Kurtarmak” yazısına tıklayınız.

Mail-Ru şifremi unuttum

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu adımdan sonra ilk kayıt aşamasında vermiş olduğunuz ikinci e-posta adresinizin bir kısmı görünecektir. Halen bu adrese sahip iseniz   resimde görünen güvenlik kodunu yanında bulunan kutucuğa yazınız. Ekranın altında bulunan kurtarma yazısına tıkladığınızda sistem sizlere otomatik kurtarma linki gönderecektir. E-posta adresinize girip bu linke tıkladığınızda şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayabilmeniz için ikinci e-posta adresinin tarafınıza ait olduğundan emin olunuz. Eğer e-posta adresi size ait görünmüyorsa yapmanız gereken “Belirtilen posta kutusuna erişimim yok” yazısına tıklamaktır. Bu seçenek sizlere farklı bir çözüm oluşturacaktır.

şifre sıfırlama

Yukarıdaki işlemden sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu erkanda bir forum yer almaktadır. Bu ekranda yer alan bilgileri daha önce hesabınızı ilk alırken sisteme sizler vermiştiniz. Eğer bu bilgileri ne kadar doğru verirseniz hesabınızı kurtarma şansınızda o kadar artmaktadır. Ayrıca bu forumda şifresini bildiğiniz bir e-posta adresi sizlerden istenmektedir. Bu yöntemin cevabı buraya girmiş olduğunuz e-posta adresinize gelecektir. Eğer bilgileriniz doğru ise bu maile şifre sıfırlama linki gönderilecektir.

şifre kurtarma


Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 01:47

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir