Mark Zuckerberg' e hesabını hackleme uyarısı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Facebook denilince akla ilk gelen M. Zuckerberg oluyor. Açık bularak para kazanan bir hackler, Mark' ın hesabını hackleyeceğini ve hesabını sileceğini duyurdu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tayland’ lı beyaz şapkalı diye adlandırılan bir grup üyesi, Facebook’ un kurucusunun hesabını hackleyecek. Resmen kendi Facebook hesabından yaptığı paylaşımla hesabı hackleyip ve sileceğini belirtti.

Chang Chi yuan adlı hacker’ ın, şirketlerin güvenlik açıklarını araştırarak elde ettği bilgileri şirketle paylaşarak ödül almakta. Bunlardan biri de Facebook. Böyle bir şeyi neden yapmak istediğini ise canının sıkıldığını ve para kazanmak için yapacağını belirttti.

Mark Zuckerberg' e hesabını hackleme uyarısı

Mark Zuckerberg’ in Facebok hesabı çalınabilecek mi?

Chang, Mark’ ın hesabını hacklemeyle kalmayacağını ve aynı zamanla hesabınıza sileceğini belirttip bunu da Facebook Live’ da yayınlayacağını açıkladı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Not olarak “iyi hacker olmak istemediğini, hatta hattahacker hiç olmak itemediğiniz söyleyen Chang, Pazar saat 13‘ de canlı yayınla hack girişimini yayınlayacak. Yapacağı tüm işlemleri canlı olarak gözler önüne sergileyecek.

Konuyla ilgili olarak Facebook’ tan ve kurucusundan her hangi bir açıklama gelmedi. Bakalım Mark’ ın hesabı hacklenebilecek mi?

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak