Marshmallow Tabanlı CyanogenMod 13 Resmi Olarak Bazı Modellere Geldi

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Android işletim sistemi üzerinde Custom ROM geliştiren en ünlü firma olan Cyanogen, Marshmallow tabanlı ilk CyanogenMod 13 sürümünü resmi olarak bazı Android modelleri için yayınladı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Geçtiğimiz günlerde sizlerle “CyanogenMod Nedir, Nasıl Kurulur?” başlıklı yazımızda, Cyanogen hakkında bilinmesi gereken her şeyi detaylı olarak paylaşmıştık.

Ayrıca “Hiç Beklemeden Cihazınıza Android 6.0 Marshmallow Yükleyebilirsiniz” başlıklı yazımızda da, onlarca model için Android 6.0 Marshmallow sürümünü yükleyebileceğiniz, Xda geliştiricileri tarafından uyarlanan CyanogenMod 13 resmi olmayan sürümleri hakkında da bilgiler vermiştik.

cyanogenmod 13

Aradan çok geçmedi ki, Cyanogen resmi CM 13 sürümünü aşağıdaki modeller için yayınladı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

CyanogenMod 13 Resmi Sürümünün Geldiği İlk Cihazlar

  • OnePlus One (bacon)
  • Nexus 7 (deb & flo)
  • LG G4 (h815)
  • Galaxy Tab Pro 8.4 (mondrianwifi)
  • LG GPad 7.0 (v400 & v410)
  • LG G3 Verizon (vs985)
  • Moto X 2014 (victara)

Eğer resmi CM 13 sürümünü kullanmak istiyor ve yukarıdaki modellerden birine sahipseniz, CyanogenMod‘u yükleyerek Android 6.0 Marshmallow sürümünü deneyebilirsiniz.

Ayrıca belirtmekte fayda var, CM13‘ün bu modeller için yayınlanmasının ardından, bir çok modele de kısa sürede geleceğini söyleyebiliriz.

Üreticilerin güncelleme konusunda ağır olmalarına karşın, Cyanogen gibi firmaların varlığı ve Android kullanıcılarını desteklemelerini takdir ediyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir