Mayıs Ayı Android Versiyonları Güncel Kullanım Oranları Yayınlandı

media 13269

Son olarak 8 Nisan’da yayınlanan güncel Android versiyon kullanım oranlarından sonra, Google şimdi Mayıs ayına ait güncel Android versiyonları kullanım oranları raporunu yayınladı.

Andronova

Son raporda %41.4’lük kullanım oranıyla en kullanılan Android versiyonu olan Android 4.4 KitKat, %1,6’lık hızlı bir düşüşle %39.8‘lik bir kullanım oranına düşmüş ve bunun sebebi de %4’lük bir artış yaşayan ve böylelikle %9‘luk kullanım oranına ulaşan Android 5.0 Lollipop sürümüne geçişler olsa gerek.

android-versiyon-kullanim-mayis

Bunun yanı sıra %39.2‘lik kullanım oranıyla Android 4.1 / 4.2 / 4.3 Jelly Bean halen ikinci en çok kullanılan Android versiyonu olarak devam ederken, yeni yayınlanan Android 5.1 Lollipop sürümü de büyümesine devam ederek %0.7‘lik kullanın oranına ulaşmış.

Geliştiricilerin uygulamalarını bu kullanım oranları gözeterek geliştirmeleri tavsiye edilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın