Mayıs ayı testlerinde en iyi 10 cep telefonu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Geçtiğimiz ayın en iyi 10 Android telefonu AnTuTu testlerinde ortaya çıktı. Önceki aylara göre düşüş gösteren modellerde yer alırken liste ikiye ayrıldı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

AnTuTu testlerinde her ay en iyi cihazlar listesi yer alıyor. Bazen ekli cihaz modellerine göre teknoloji sitelerinde sonuçlar yer veriliyor. Geçtiğimiz ay içerisinde çıkan tablo merak konusu olabilir. Liste içerisinde hem amiral gemisi hem de orta segmentli modeller bulunuyor.

Test şirketi, yakınlarda yeni bir ürüme geçiş yaptıklarını ve testlerin yeni haliyle optimize edildiğini duyurdu. Yeni standartlara göre en son testi sizlerle paylaşacağız.

Mevcut liste gelecek ay farklı sebeplerle değişebilir. Yeni testlerde değerlendirmeler değişebilir veya daha güçlü modeller yerini alabilir.

AnTuTu Mayıs en iyi telefon listesi

Yayınlanan iki tablo bulunmakta; amiral ve orta segment olarak adlandırılıyor. Amiral olarak sınıfına bakıldığında en yüksek performans sunan modeller yarışıyor. Orta seviyede olanlarda ise, fiyat ön planda yer alıyor diyebiliriz.

.RAM seçeneklerine bakılarak puan durumu gösterilmekte. Bu durum özellikle amiral denilen cihazlarda söz konusu. Birden çok RAM ve de depolamaya sahip modeller bulunmakta. Yani sonuçlarda RAM faktörü de ön planda 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Tüm üst segmentli modellerde işlemci olarak Snapdragon 888 kullanılmakta. Liste başına baktığımızda Black Shark 4 Pro yer alıyor. Nisan ayı ile kıyaslandığında bu modelde biraz puanında düşüş görülüyor.

Sonuç listesinde ikinci sıraya baktığımızda Red Magic 6 Pro’ nun yer aldığını görüyoruz. Fan soğutma sisteminin bulunduğunu belirtelim. Bu da yüksek performaslarda çalışmasını sağlıyor. 

Üçüncü sırada yer alansa OnePlus 9 Pro oldu. Dördüncü sırada geçtiğimiz ay ikinci olan Oppo Find X3 Pro bulunmakta. 

Listeye baktığımızda kamera tarafında da ön plana çıkan modeller var. Örnek beşinci olarak yer alan vivo X60 Pro+ ve onun arkasından gelen modelse OnePlus 9 Mayıs en iyi kameralı telefonlar diyebiliriz.

Fiyat açısından en iyiler olarka kıyaslandığında Xiaomi’ nin Mi 11 Lite 5G modeli lider olarak görülüyor. İşlemcisinde Snap. 780 yer alıyor. İkinci modelse Redmi 10X 5G olarak görülmekte.

Mayıs ayı testlerinde en iyi 10 cep telefonu

en iyi 10 android telefon


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2021, 21:32

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir