MediaTek’ten İlk 10 Çekirdekli Deca-Core Helio X20 İşlemci Geliyor!

media 13237

Akıllı telefonların gelişmesiyle, cebimizde tutuğumuz bu teknoloji harikası cihazlar artık evimizdeki masaüstü bilgisayarların çoğundan daha hızlı ve güçlü hale geldiler.

teknik destek

Daha birkaç yıl önce 2 çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefonun hayal olduğunu düşünürsek, bu teknolojinin nasıl hızla büyüdüğüne şahit olabilmenin heyecanını yaşıyoruz şu günlerde.

Qualcomm Snapdragon 810 veya Exynos 7420‘nin kullanıldığı son amiral gemilerinde bulunan işlemciler sekiz çekirdekli CPU‘lardan oluşmakta. Ancak şimdi mobil cihazlar için işlemci üreten MediaTek‘ten önümüzdeki dönem akıllı telefonların gücüne işaret eden bir adım geldi.

Dünya’ca ünlü işlemci üreticisi firma yaptığı duyuruda Dünya’nın ilk 10 çekirdekli (Deca-Core) işlemcisi MediaTek Helio X20‘i tanıttı.

mediatek-Helio-X20-resim1

İçerisinde 2 adet A71 2.3-2.5GHz + 4x A53 2GHz + 4x A53 1.4GHz hızında toplam 10 çekirdekten oluşan MediaTek Helio X20, akıllı telefonlarda 2016 yılında görülmeye başlayacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın