Meizu MX4 Pro’nun İlk Fotoğrafı Göründü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Çinli üretici Meizu’nun merakla beklenen yeni telefonu Meizu MX4 Pro‘nun ilk fotoğrafları ortaya çıktı. Çinli sosyal ağ sitesi Weibo’da ortaya çıkan fotoğraflarda telefonun ön ve arka tarafı açıkça görülüyor. Ayrıca telefonunda işletim sistemi olarak da YunOs gözüküyor. Normalde Meizu telefonlarında,  kendi geliştirdiği Flyme Os kullanıyor. Fakat sızan fotoğraflarda gözüken YunOs 3.0 (AliyunOs) Çinli alışveriş devi AliBaba tarafından geliştirilen bir arayüz. Her iki arayüzde Android altyapısı kullanıyor.

Andronova

Daha önce ortaya çıkan söylentilerde telefonun ekran olarak kardeşi MX4’ten daha büyük olacağı konuşulmuştu. Ancak gelen fotoğraflara göre MX4 Pro 5.36 inç 2560×1536 piksel çözünürlükte bir ekrana ve 20.7 MP Sony lense sahip. İşlemci olarak MX4’te kullanılan MediaTek yerine Samsung Exynos 5430 işlemci kullanılmış. Kağıt üzerinde MediaTek işlemci daha güçlü gözüküyor. MediaTek’te 4 tane 2.2 gHz Cortex A-17 ve 4 tane 1.7 gHz Cortex A-7 çekirdeği bulunurken, Exynos 5430’da ise 4 tane 1.8 gHz Cortex A-15 ve 4 tane 1.3 gHz Cortex A-7 çekirdeği bulunuyor. Telefonun; daha önceki söylentilerde 4 GB RAM ile geleceği söylense de son haberlere göre MX4 veMX4 Pro 3 GB RAM ile gelecek.

Yaklaşık bir hafta önce; çift sim destekli Meizu MX4 Mini hakkında bilgiler ortaya çıkmıştı. MX4 Mini’nin de YunOs çalıştırdığı ve orta güçte bir MediaTek çipi kullandığı görülmüştü. Hatta MX4’ün başka bir sürümünde de Ubuntu Touch sürümü yüklü olarak görüntülenmişti. YunOs’un 20 Ekimde tanıtılması bekleniyor. Meizu MX4 Pro’ nun da yüksek ihtimalle bu etkinlikte tanıtılması olası. Meizu MX4 Pro hakkında ne düşünüyorsunuz?

meizu mx4 pro

meizu mx4 pro

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.