Meizu Türkiye, MX4 Pro’nun Satışlarını Durdurduğunu Duyurdu!

media 13232

Ürettiği akıllı telefonlardaki yüksek performansıyla lider üreticilerin amiral gemileriyle yarışan ve bunun yanı sıra onlardan neredeyse 3 kat daha ucuz fiyatlara sahip Meizu MX4 ve MX4 Pro‘nun Türkiye’de resmi olarak satışına başlanması bir çok kişi tarafından sevindirici karşılanmıştı.

Andronova

MX4’ün satışlarından memnun kalan Meizu‘nun Türkiye distribütörü, sonrasında da Meizu MX4 Pro modelini de Türkiye’ye getirme kararı almış ve ön siparişleri açmıştı.

Ancak ön sipariş verip daha ürünlerine dahi kavuşamamış kullanıcılar için üzücü bir haber Meizu Türkiye kanadından geldi. Meizu Türkiye‘nin facebook hesabında yayınlanan bildiride, Meizu MX4 Pro‘nun Türkiye’de satışlarının durdurulduğu belirtiliyor.

meizu-mx4-pro-turkiye

Kaynaklar, bu üzücü durumun sebebinin ise Samsung‘un MX4 Pro’larda kullanılacak Exynos 5430 işlemcisinin üretimini durdurmasından kaynaklandığını söylese de, asıl sebebin, Meizu’nun MediaTek‘e yatırım ortaklığı yapması olduğu söyleniyor.

Ayrıca Meizu Türkiye’nin facebook sayfasında paylaşılan bildiri de, skandal iyice büyümesin diye kaldırılmışa benziyor. Bakalım bu konuda ne gibi gelişmeler bizi bekliyor olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın