Metal Kasalı Galaxy S5 Mayıs Ayında Tanıtılabilir!

media 15446

Mobil Dünya Kongresi’nde yeni nesil amiral gemisi Galaxy S5’i kullanıcılarla buluşturan Samsung, cihazı her ne kadar uluslararası bir etkinlikte lanse etmiş olsa da, telefon için düzenlenen basın toplantısı Galaxy S4 için düzenlenen “Unpacked 2013” etkinliğinin yanında sönük kaldı diyebiliriz.

teknik destek

Genel hatlarıyla Galaxy S4 tasarımını devam ettiren Galaxy S5 gerek donanım ve gerekse arayüz performansıyla eleştirilerin hedefinde olmaya devam ediyor. Birçok kesime göre hayal kırıklığı olarak değerlendirilen, HTC ve Nokia’nın alay konusu ettiği üst sınıf telefonun nasıl bir satış performansı sergileyeceği ise şimdiden merak konusu.

Galaxy S5 tanıtımı öncesi ortaya çıkan kriter sonuçları ve kimi sızıntılar Samsung’un iki farklı Galaxy S5 üzerinde çalıştığını gösteriyordu. Samsung  tarafından konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı ancak Güney Kore medyasından yansıyan haberlere göre metal kasaya sahip Galaxy S5 mayıs ayında resmiyet kazanacak.

Metal kasaya sahip Galaxy S5’in Galaxy S5 Premium ya da Galaxy F adını alması bekleniyor. Metal kasanın yanı sıra Galaxy S5 Premium versiyonun ekran, işlemci, kamera, RAM ve batarya tarafında daha üstün özellikler sunması bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda Galaxy S5 Premium modeline ait olduğu iddia edilen satış kutusu sızdırılmış ve söz konusu modelde yer alacak özellikler açığa çıkmıştı. Bu özellikler ; 5.25-inç boyutunda QHD Super AMOLED ekran, 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm işlemci, 64-bit destekli Exynos Infinity işlemci, 20MP çözünürlüklü arka kamera, 2MP ön kamera, 3GB RAM ve 3.000mAh kapasiteli pil şeklinde sıralanmıştı.

11214Galaxy-S-5-retail-box

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın