MHRS internetten hastaneye randevu alma

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Telefondan MHRS uygulaması ile hastaneye randevu alma çok kolay. Araştırma veya Devlet hastanesine 182′ yi arayarak veya internetten mhrs uygulamasından randevu alabilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Hastaneye randevu almak için nereyi aramalıyım? 182′ yi arayarak alabilirsiniz. Android telefondan veya iPhone’ dan MHRS uygulamasını yükleyerek hesap açıp randevu alabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

MHRS uygulaması ile internet üzerinden online hastaneye randevu işlemi ücretsiz gerçekleşmekte. Bilgisayardan veya tabletten hastaneye randevu almak çok kolay.

Sponsorlu reklam

182 Arama ücretli peki 182 randevu nasıl alınır?

Günümüzde akıllı telefonlarla neredeyse her şeyi yapmak mümkün hale geldi. Eğer “MHRS Mobil” uygulamasından haberdar iseniz randevu işlemlerinizi de yine akıllı telefonlar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Şu an 182 numaralı telefonu arayarak Türkiye’de Sağlık Bakanlığına bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri (ADSH, ADSM) için vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu alabilirsiniz. Dilerseniz Android telefonunuzla uyumlu T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu bir diğer hizmet olan “MHRS Mobil” uygulaması sayesinde de randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

MHRS internetten hastaneye randevu alma

MHRS randevu alma nasıl yapılır?

Bu yazımızda “MHRS Mobil” uygulamasını ele alıp kullanımı hakkında siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye çalışacağız. Uygulamayı Android cihazınıza indirip açtıktan sonra alt bölümdeki ekran karşımıza çıkıyor. Daha önce kayıt yaptıysanız T.C. Kimlik Numarası be Parola bölümlerini girerek uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Eğer benim gibi ilk defa üye olacaksanız Alt bölümdeki “Yeni Üye” alanını tıklamanız gerekecek.

Hastaneye randevu alma MHRS uygulamasından yeni üye kaydı yapmak Yeni Üye Kaydı bölümünde bize ya da randevu alacağımız kişiye ait temel bilgileri girmemiz gerekiyor. Bu bilgileri giriyoruz. Alt bölümdeki görselde gördüğünüz gibi üyelik işlemini başarıyla gerçekleştirdik. Üye olduktan sonra uygulamaya giriş yapabilmek için kimlik numaranızı ve oluşturduğunuz şifrenizi kullanabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Eğer şifrenizi unutursanız “Parolamı Unuttum” butonuna tıklayarak şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz. Üyelik kaydını başarıyla gerçekleştirdik ve şu an bize özel sayfadayız. Sayfanın alt kısmında “Randevu Al“, “Randevu Geçmişi ve “Hesap Bilgileri” alanları mevcut.

En altta ise “Farklı Kullanıcı ile Giriş” kısmı mevcut ki; bu alanı tıkladığımızda kullanıcı bilgilerimiz silinerek farklı bir kullanıcı adıyla giriş yapmamız gerekecek. “Randevu Al” kısmından başlayacak olursak; bu bölümde “Hastanelerden ya da Aile Hekiminden seçenekleri mevcut. Burada “Hastanelerden R. Al” bölümünü tıkladık ve karşımıza alttaki ekran çıkıyor.

Bu alanda randevu alacağımız il, ilçe, hastane, semt polikliniği, klinik, klinik yeri ve hekim bölümleri bölümlerini doldurup “Ara” butonunu tıklıyoruz. Yine “Aile Hekiminden Randevu Al” bölümünü tıklayarak randevu alabilir ve beklemeden aile hekimine muayene olabilirsiniz. “R. Al” bölümünün hemen altında “Randevu Geçmişi” yer alıyor. Burada daha önce aldığınız randevulara göz atabilirsiniz.

Eğer benim gibi uygulamayı ilk defa kurduysanız alt bölümdeki uyarı ile karşılaşacaksınızdır. 🙂 Ana ekrandaki “Hesap Bilgileri” bölümünde size ya da giriş yaptığınız kişiye ait bilgileri görebilirsiniz. Bu alanda bilgilerinizi ya da parolanızı değiştirebilirsiniz. MHRS Mobil uygulaması T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından piyasaya sürüldüğünden ötürü kişisel bilgileriniz tamamen güvende tutuluyor.

MHRS ile randevu alma

MHRS randevu alma

hastaneye randevu alma iphone

MHRS randevu uygulaması

MHRS Mobil uygulamasıyla her an yanımızda taşıdığımız akıllı telefonlar aracılığıyla devlet hastaneleri, ağız ve diş sağlığı hastanelerinden sadece birkaç saniyede randevu alınabilir.

Telefonla ve sıra beklemekle uğraşmadan kolay bir şekilde hastane randevusu almak için MHRS Mobil uygulaması size büyük kolaylık sağlayacaktır.

MHRS Mobil uygulamasını Google Play Store mağazasından Android için ücretsiz indirebilirsiniz. iOS iPhone içinde App Store’ yi ziyaret edin.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan değişiklikle 182 ücretlendirme aşağıda yer almaktadır. Bilgilerde değişiklik hakkı bulunduğundan resmi sitesini incelemeniz önerilir.

182′ i sabit hatlardan ve cep telefonlarından aramak sabit bir telefonu aramakla eşdeğerdir.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak