Microsoft, AMD’yi Satın Almayı Düşünüyor!

media 13015

Nokia’yı satın alarak, en büyük rakipleri Apple ve Google‘a karşı akıllı telefon pazarında da yer almak isteyen Microsoft, çoklu platform desteği sunan Windows 10 sonrası bu adımında başarılı olduğunu gösteriyor.

Andronova

İsim verilmeyen bir kaynağa göre, Microsoft şimdi de masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki CPU ve GPU işlemcileriyle tanıdığımız teknoloji devi AMD‘yi satın almayı düşünüyormuş.

Microsoft‘un AMD‘yi satın almak istemesinin altında yatan sebeplerden en büyüğü, oyun konsolu Xbox için CPU işlemci ve grafik işlemci gibi donanımlarda avantaj sağlamak olduğu öngörülüyor.

Diğer taraftan, Microsoft AMD‘yi satın alarak, mobil cihazlar için işlemci geliştirmek gibi bir planı da olabilir. Ancak kesin olan bir şey var ki, o da AMD‘nin çok büyük bir rakama satılacağı. Tabi bu 93 milyar dolarlık nakit parası bulunan Microsoft için nasıl bir sorun teşkil eder yoruma açık.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın