Microsoft CEO Koltuğuna Sürpriz Bir Aday Daha

Microsoft CEO’su Steve Ballmer 2000 -2013 yılları arasında Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştı. Dünyanın en büyük yazılım devi Microsoft özellikle mobil alanda dengelerin değişmesiyle birlikte tüm dikkatini bu pazara yönlendirdi. Başarısızlığı ile eleştirilen Windows Phone 6 ve sonrası yazılımların kötü etkilerini Windows Phone 8 halen yaşamakta. Kullanıcıların Windows Phone ekosistemine hala kendilerini tam adapte edememelerin bir diğer sebebi de Windows Phone işletim sistemine sahip tabletler.

teknik destek

2012 yılının yaz aylarında tanıtılan ilk nesil Surface tabletin başarısızlığı Microsoft’ta yıllarca CEO görevi yapan Steve Ballmer’in erken emekliliğinin de bileti olmuş oldu. İlk nesil Surface’te Windows işletim sistemi görünen ama RT olarak adlandırılan ve bildiğimiz Microsoft’ta yapabildiğimiz hiçbir şeyi yapmamıza izin vermeyen bir işletim sistemi vardı ve bu işletim sistemi daha tanıtımda Microsoft’un ipini çekişti. Surface’i tanıtan Microsoft’un Windows bölümü Başkanı Steven Sinofsky’nin düştüğü bu akıl almaz “rezaletin” videosunu gelin bir hatırlayalım.

N1zxDa3t0fg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Tüm bu problemler ve elde kalan tabletler ile birlikte yaşanan başarısızlık Steve Ballmer’in sonunu hazırlamıştı. Ondan boşalan koltuğa elindeki cevheri değerlendiremeyen ve dünyanın en büyük telefon üreticisiyken Microsoft’a şirketin satılmasına sebep olan Nokia CEO’su Stephen Elop’un getirileceği haberleri gündemi meşgul ederken; Ford CEO’su Alan Mulally ile Ericsson CEO’su Hans Vestbergin isimleri nihayet! ortada dolaşmaya başladı. Bu gün ise gelen haberlere göre Android Başkanı Lary Page’in Google’dan ayrılmasıyla Chrome geliştirme ekibinin başından Lary Page’in yerine atanan Sundar Pichai’nin adı bu görev için anılmaya başlandı. Aralarında en genç ve girişimci olarak dikkat çeken Pichai’nin bu görevi layığıyla yerine getireceğini düşünüyor ve kendisine (umarız) yeni görevinde başarılar dileriz.

Kaynak: androidauthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir