Microsoft Lumia 640 4.5G 3G İnternet Ayarları Nasıl Yapılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Microsoft Lumia 640 telefon modelinde 4.5G internet ayarlarını açma kapatma ve manuel ayarlarını bu yazıda bulacaksınız.

Ad imageAd image

Mobil sektöründe hizmet veren firmaların arasına Microsoft firmasıda katıldı. Microsoft firması uzun bir zamandır bilgisayarlara işletim sistemi üretmektedir. Bilgisayarlarımızda kullandığımız Windows işletim sistemlerinin yapıcı olan firma bu tecrübesini mobil cihazlara aktarmak istedi.

Mobil telefonlarda Windows Phone işletim sistemi yer aldı. Açık söylemek gerekirse bu marka telefon modeli ve içerisinde yer alan işletim sisteminin çokta tutulduğunu söyleyemeyiz. Rakipleri karşısında bir konumda dahi olduğunu düşünmüyoruz. Fakat bu işletim sisteminin yüklü olduğu telefon modelleri için burada 4.5G internet kurulumun nasıl yapılacağını resimli olarak anlatacağız.

Microsoft Lumia 640 4.5G 3G İnternet Ayarları 

İlk işlem telefonda bulunan uygulamalara ulaşmanız gerekiyor. Diğer Android işletim sistemine sahip telefonlardan farklı olarak bu telefonda parmağınız ile sol tarafa doğru ekranı sağ parmağınız ile kaydırınız.

Bu şekilde telefonunuzda yer alan uygulamalar karşınıza gelecektir. Tabi ki burada göreceğiniz ekran bir Android gibi simgeler şeklinde olmayacaktır. Bu ekranda yer alan seçeneklerden ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar simgesi çark şeklindedir. Bulamadığınız takdirde arama bölümüne yazarak da bulabilirsiniz.

Ad imageAd image
Microsoft Lumia 640 internet ayarları
Microsoft Lumia 640 4.5G 3G İnternet Ayarları

Ayarlar kısmında yer alan ağ+kablosuz başlığı altında bulunan Hücresel+SIM seçeneğine tıklayınız.

Microsoft Lumia 640 turkcell internet ayarları
Microsoft İnternet Ayarları

Hücresel+SIM başlığına girdiğinizde ise aşağıdaki gibi ekran görünecektir. Bu bölümde ise mavi kutucuk içerisine aldığımız SIM ayarları bölümüne tıklayınız. Ayrıca bu ekranda telefonunuzda kullanacağınız şebeke modunuda seçebilirsiniz. En yüksek bağlantı hızı bölümünde 3G veya LTE seçenekleri ile internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

Microsoft Lumia 640 vodafone internet ayarları
Microsoft Lumia 3G İnternet Ayarları

Bu ekranda ise hüceresel bağlantı profili bölümüne kullandığınız hattın adını yazınız. Örnek olarak Turkcell Internet gibi… Daha sonra ise Manuel internet erişim adı bölümünü aktif hale getiriniz. Aşağıda mavi kutucuk içerisine aldığımız bölümdür.  

Microsoft Lumia 640 Türk telekom internet ayarları
Microsoft İnternet Ayarları

Yukarıdaki bölümü aktif ettikten sonra karşınıza gelen internet erişim noktası adını düzenle bölümü pasif konumdan aktif konuma geçecektir. 

Microsoft Lumia 640 4.5G internet ayarları nasıl yapılır
Microsoft Lumia APN

internet erişim noktasını düzenle ekranında yer alan APN bölümünün altında yer alan boşluğa internet yazınız. Ardından ise ekranın sağ alt köşesinde yer alan kaydet simgesine tıklayınız.

Ad imageAd image
Microsoft Lumia internet ayarları nasıl yapılır

Verilen internet ayarlarında sorun varsa bize yazınız. Ayarlar doğru yapıldı ama bağlantı yoksa birde operatörden kontrol ettiriniz. Hizmet pasif olabilir.

Bu ayarları çoğu Lumia modeli için geçerli. Ama yazılım güncellemelerinden sonra menülerde değişim gözlenebilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir