Microsoft Lumia 640 4.5G 3G internet ayarları nasıl yapılır

Andronova

Microsoft Lumia 640 telefon modelinde 4.5G internet ayarlarını açma kapatma. Microsoft Lumia 640 Turkcell Vodafone Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır?

Mobil sektöründe hizmet veren firmaların arasına Microsoft firmasıda katıldı. Microsoft firması uzun bir zamandır bilgisayarlara işletim sistemi üretmektedir. Bilgisayarlarımızda kullandığımız windows işletim sistemlerinin yapıcı olan firma bu tecrübesini mobil cihazlara aktarmak istedi.

Mobil telefonlarda Windows Phone işletim sistemi yer aldı. Açıkcası nu telefon modeli ve içerisinde yer alan işletim sisteminin çokda tutulduğunu söyleyemeyiz. Rakipleir karşısında bir konumda dahi olduğunu düşünmüyoruz. Fakat bu işletim sisteminin yüklü olduğu telefon modelleri için burada 4.5G internet kurulumun nasıl yapılacağını resimli olarak anlatacağız.

Microsoft Lumia 640 4.5G 3G internet ayarları 

İlk işlem telefonda bulunan uygulamalara ulaşmanız gerekiyor. Diğer android işletim sistemine sahip telefonlardan farklı olarak bu telefonda parmağınız ile sol tarafa doğru ekranı sağ parmağınız ile kaydırınız.

Microsoft Lumia 640 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır

Bu şekilde telefonunuzda yer alan uygulamalar karşınıza gelecektir. Tabiki burada göreceğiniz ekran bir android gibi simgeler şeklinde olmayacaktır. Bu ekranda yer alan seçeneklerden ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar simgesi çark şeklindedir. Bulamadığınız takdirde arama bölümüne yazarak da bulabilirsiniz.

Microsoft Lumia 640 internet ayarları

Ayarlar kısmında yer alan ağ+kablosuz başlığı altında bulunan Hücresel+SIM seçeneğine tıklayınız.

Microsoft Lumia 640 turkcell internet ayarları

Hücresel+SIM başlığına girdiğinizde ise aşağıdaki gibi ekran görünecektir. Bu bölümde ise mavi kutucuk içerisine aldığımız SIM ayarları bölümüne tıklayınız. Ayrıca bu ekranda telefonunuzda kullanacağınız şebeke modunuda seçebilirsiniz. En yüksek bağlantı hızı bölümünde 3G veya LTE seçenekleri ile internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

Microsoft Lumia 640 vodafone internet ayarları

Bu ekranda ise hüceresel bağlantı profili bölümüne kullandığınız hattın adını yazınız. Örnek olarak Turkcell Internet gibi… Daha sonra ise Manuel internet erişim adı bölümünü aktif hale getiriniz. Aşağıda mavi kutucuk içerisine aldığımız bölümdür.  

Microsoft Lumia 640 Türk telekom internet ayarları

Yukarıdaki bölümü aktif ettikten sonra karşınıza gelen internet erişim noktası adını düzenle bölümü pasif konumdan aktif konuma geçecektir. 

Microsoft Lumia 640 4.5G internet ayarları nasıl yapılır

internet erişim noktasını düzenle ekranında yer alan APN bölümünün altında yer alan boşluğa internet yazınız. Ardından ise ekranın sağ alt köşesinde yer alan kaydet simgesine tıklayınız.

Microsoft Lumia internet ayarları nasıl yapılır

Microsoft Lumia internet ayarları 

Verilen internet ayarlarında sorun varsa bize yazınız. Ayarlar doğru yapıldı ama bağlantı yoksa birde operatörden kontrol ettiriniz. Hizmet pasif olabilir.

Bu ayarları çoğu Lumia modeli için geçerli. Ama yazılım güncellemelerinden sonra menülerde değişim gözlenebilir.


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:51

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir