Microsoft Office Mobile, Android ve iOS için Artık Ücretsiz

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Microsoft Android ve iOS tarafındaki cihazlarda kullanılmak üzere tasarladığı Office Mobile uygulamasını tamamen ücretsiz hale getirdi. Word, Excel ve PowerPoint gibi Office uygulamaları, kullanıcıların mobil cihazlarda tecrübe etmesine olanak sağlayan uygulamada bazı temel düzenlemeler sağlanabiliyor. Mobil cihazda Word, Excel ya da PowerPoint belgeler oluşturulması ve yine bu belgeler üzerinde düzenlemeler sağlayan Office Mobile uygulamasında kullanıcılar oluşturdukları belgelere çevrim dışı da erişebilmektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Microsoft Office Mobile uygulaması her ne kadar ücretsiz bir uygulama olsa da, Office belgeleri düzenleyebilmek için Office 365 üyeliği gerekmektedir. Microsoft bundan sonraki süreçte kişisel abonelikleri 10 dolardan başlayan Office 365 üyeliğini ortadan kaldırarak Mobile Office uygulamasını tamamen ücretsiz hale getirdi. Uygulamanın ücretsiz hale getirilmesinde Android ve iOS tarafında yer alan benzer diğer ücretsiz uygulamalarla sağlanacak rekabete bağlanıyor. Microsoft Office Mobile Android uygulamasına buradan, iOS uygulamasına ise buradan erişebilirsiniz. Microsoft Office Mobile’ın sahip olduğu özelliklere göz atacak olursak;

• Telefonunuzla OneDrive, OneDrive İş veya SharePoint’te depolanan Office belgelerine erişebilirsiniz.
• Office Mobile bulutla bağlantılıdır. Bilgisayarınızda en son görüntülediğiniz belgeler, telefonunuzdaki en son belgeler bölmesinde hazır bulunur.
• E-posta iletilerine eklenmiş Office belgelerini görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

• Grafik, animasyon, SmartArt grafikleri ve şekil desteği sayesinde Word, Excel ve PowerPoint belgeleri telefonunuzda iyi bir görüntü deneyimi sunar.
• Word, Excel ve PowerPoint, telefonunuzun küçük ekranına uygun hale getirilmiştir.
• Telefonunuzda OneDrive veya OneDrive İş’te depolanan bir Word belgesini açtığınızda, belgeyi son olarak PC veya tabletinizde görüntülemiş olsanız bile okumaya bıraktığınız yerden otomatik olarak devam edersiniz.
• PowerPoint’teki Slayt Rehberi görünümü slaytlara daha hızlı göz atmanızı sağlarken, konuşmacı notları sununuzla pratik yapmanıza yardımcı olur.

•  Word, Excel ve PowerPoint belgelerini telefonunuzda düzenlediğinizde biçimlendirme ve içerik aynı kalır.
• Telefonunuzda yeni Word ve Excel belgeleri oluşturabilirsiniz.
• Telefonunuzda Word ve Excel belgelerinde yapılan açıklamaları inceleyebilir ve kendi açıklamalarınızı ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: engadget, Google Play, App Store

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak