Microsoft ve Samsung ’tan İlginç Ortaklık!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Microsoft’un geliştirmiş olduğu sanal gerçeklik gözlüğü Hololens büyük ilgi toplamış durumda. Microsoft Hololens geçen aylarda tanıtıldığı günden itibaren hep konuşuldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sanal gerçeklik gözlüğü Hololens, holografik sistemi sayesinde sanal ortamda görüntüler vererek kullanıcıların çevresinde sanal görüntüler oluşturmasını sağlıyor ve aynı zamanda oluşturduğu görüntülerle etkileşmesine de izin veriyor.

İnternete sızan haberlere göre Samsung, bu proje için Microsoft ile görüşmeler yapıyor.
Samsung‘un Microsoft ile yapacağı bu işbirliğinin sanal gözlüğü belli bir standartlara taşımak, daha da geliştirmek ve üretmek üzere olduğu söyleniyor.

Samsung’un önemli bir donanım üreticisi olduğu dikkate alınırsa, Hololens’in üretimine ortak olması durumunda, gözlüğün performansını üst seviyelere çıkartacak olan işlemci, ekran ve kamera v.b gibi birçok donanım bileşenlerinin Samsung tarafından temin edilmesi sağlanarak hızlıca üretime geçilmesi mümkün olacak.

Hololens’in dijital gözlük pazarında oldukça ilgi görmesi ve büyük pazar payı kazanması bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak