Microsoft Surface Duo nedir?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Microsoft tarafından geliştirilen ve aynı anda iki farklı ekran kullanma imkanı veren Microsoft Surface Duo nedir bu yazımızda inceleyeceğiz. Hadi kısa açıklamaya bakalım.

Ad imageAd image

Mobil cihazlar hususunda birtakım kötü tecrübeler yaşayan Microsoft Surface Duo nedir? Microsoft Surface Duo Pazar payını yükseltmeyi amaçlıyor. Çift ekranlı cihazların tam bir hayal kırıklığı olduğu süreçte Microsoft bu ürünü vasıtasıyla satış oranlarını arttırmak istiyor. Microsoft Surface Duo özellikleri ile alakalı detaylar, 2 Ekim tarihindeki etkinlikte netleşti.

Microsoft Surface Duo özellikleri

Mobil cihazların hayatımıza dâhil olması ile beraber ortaya pek çok sorun da çıktı.

Bilhassa ekran boyutları ve pil dayanıklılığı hususunda kullanıcıların beklentisini karşılamayan mobil cihazlar, üretici firma tarafından küçük değişiklikler ile beraber daha iyi bir duruma getiriliyor.

Ad imageAd image

Son günlerde çift ekranlı telefon furyasına katılan Microsoft yeni tanıtmış olduğu Surface Duo ile satışlarını ciddi bir biçimde arttırmayı hedefliyor.

Oyun oynamak ve ofis kullanımı için idealleştirilen cihaz sayesinde tablet taşıma problemi ortadan kaldırılacak gibi görünüyor.

Samsung Fold cihazların çok kısa bir süre zarfında bozulmasını lehine çevirip bu durumu kullanmak isteyen firma işletim sistemi bazında Android alt yapısını kullanıyor olacak.

Microsoft Surface Duo yeniliği

İki ayrı ekranda da farklı uygulamaların çalıştırılabileceğini ifade eden yetkililer, ikincil konumdaki ekranın klavye ya da oyun kolu olarak da kullanılması maksadıyla yeni özellikler eklediklerini belirtti. Surface Duo’da da Surface Neo’da olduğu gibi erken gösterim yapıldı. Bu cihaz 2020 senesinde henüz satışa sunulmuş olmayacak.

Microsoft Surface Duo nedir?


Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 21:04

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe