Microsoft, Windows 10 sürümünde 3 yenilik

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Microsoft, Windows 10 sürümüne muhteşem 3 yenilik getiriyor. Bildirim merkezinde, gelişmiş el yazısı / emojilerde ve araç çubuğu Favori Web sitelerinde değişim.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Geçtiğimiz aylarda kullanmaya başladığımız Creators Update güncellemesinden sonra daha da stabil bir duruma gelen Windows 10, PC’lerin vazgeçilmez sürümü olmaya hala hazırda devam edecektir. Microsoft, yeni yayınladığı bir ara güncelleme ile büyük ve yeni değişikliklere gidiyor. Üretici firma bugün, Windows 10’un 16215 numaralı yeni test sürümünü kullanıcıların hizmetine sundu. Eğer Windows Insider sürümüne sahip iseniz, bu güncellemeyi alabilirsiniz. Eğer ki son kullanıcı sürümlerini kullanıyor iseniz biraz daha beklemeniz gerekecektir.

Windows 10′ da yenilikler

Microsoft, Windows 10 sürümünde 3 yenilik

Bildirim merkezi hakkında: Cihaz ayarları, uygulamaların gruplar halindeki bildirimleri artık daha düzgün ve göze oldukça hoş gelecek bir tasarımla kullanıcıların karşısında. Windows 10, bildirimler hususunda oldukça tutarlı ve yararlı işler ortaya koymaya devam edecek gibi görünüyor. Kullanıcılar şimdiden heyecanlanmaya başladı.

Gelişmiş el yazısı ve emojilerde değişiklik: Microsoft’un en çok önem verdiği diğer detay ise dokunmatik kalem desteğini geliştirmeleri. El yazısında jest ve karakterleri daha iyi bir şekilde tanıyan ve el yazınızı otomatik olarak fontlara dönüştürecek sistem geliştiriliyor. Silme, düzenleme ve emoji ekleme özellikleri de oldukça pratik hale geliyor. Ayrıca artık uygulamaları ve web sitelerini gezmek için kalemi tam olarak fonksiyonlarıyla kullanabilecek olmanız. Yeni özelliği kalemimi bul sayesinde dokunmatik kalemi kaybetmek oldukça zor olacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Araç çubuğunda bulunan favori web siteleri: Microsoft, internet tarayıcısı olan Edge’yi oldukça çok sevdi ve markasına oldukça fazla güveniyor. İşletim sisteminin her yerinde Edge’den kopmayı zorlaştıran birçok özellik getirmesi muhtemelen bu yüzden olsa gerek. Artık favori internet sitelerini, aynen bir uygulama gibi ayrı bir şekilde araç çubuğuna pinlenebilecek.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir